НОВИНИ

Гузар: Переслідуваннями попередників, влада демострує відстутність справедливості в країні

Архієпископ УГКЦ Любомир Гузар вважає помилкою влади початок політичних переслідувань своїх попередників. Про це він заявив в ефірі «5 каналу».

«Раз почалося така акція, де люди переконані, що хтось діє тому що відноситься до своїх противників, політичних противників, раз є таке поняття – то де кінець цьому. Сьогодні ті, завтра там ті. Мені здається тут велика помилка з тими, хто розпочинає, бо раз воно почалося, що політика починає входити у судовласття тоді де кінець? Чи можемо це стримати? Хто це стримає і коли це можна буде? У цьому полягає трагедія, що люди переконані, що нема справедливості, а є тільки політичний інтерес», – переконаний Гузар.

Водночас, він переконаний, що Майдан у такій формі, який він був за часів «Помаранчевої революції» в Україні більше не відбудеться.

«Я не думаю, ні. На мою думку, це була неповторна нагода, це було щось надзвичайне, якого не тільки в нашій історії, але у історії будь-якого народу, щось подібне було», - пояснив архієпископ.

За його словами, «щоби воно в такій формі відбулося - мені трудно повірити».

«Я б сказав – не думаю, що це можливо. Але я надіюся, що ті певні ідеали тої революції, то бажання свободи, правди, справедливості,- що воно в якійсь спосіб повернеться в тих, може сьогодні, інших обставинах, обставинах громадянського мислення, спільнотного мислення. Це далеко-далеко буде трудніше і повільніше йти, і трудно передбачити куди воно заведе. Я маю мрію, що воно увінчється гарними успіхами, але я певності не маю», – вважає Гузар.

Як повідомлялось, раніше Любомир Гузар заявляв, що нинішня владна верхівка, вихована за радянських часів, боїться Церкви і хотіла б її контролювати, бо Церква – це підстава незалежності, свободи.

Нагадаємо, на початку жовтня єпископи УГКЦ звернулися з листом до президента Віктора Януковича, в якому висловили занепокоєння  несправедливим правосуддям в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.