НОВИНИ

Ізраїль пришвидшить будівництво у Східному Єрусалимі

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив про будівництво додатково двох тисяч будинків для ізраїльтян в Східному Єрусалимі, який палестинці хочуть бачити столицею своєї незалежної держави.

Як повідомляють агентства з посиланням на джерело в уряді Ізраїлю, рішення про прискорення будівництва стало відповіддю на входження Палестинської автономії в ЮНЕСКО.

Крім того, Ізраїль тимчасово припиняє перерахування податкових надходжень палестинській владі. Ці кошти складаються переважно з податків, які Ізраїль збирає від імені Палестини, і становлять близько 70% доходів автономії.

Рішення про входження Палестинської автономії в організацію було прийнято в понеділок. Різко проти того, щоб Палестинська автономія отримала статус повноправного члена ЮНЕСКО, виступали Ізраїль і США.

У свою чергу помічник голови Палестинської національної адміністрації Набіль Абу Рудейна заявив сьогодні палестинському інформагентству ВАФА, що рішення Ізраїлю прискорити будівництво в єврейських поселеннях лише "наближає руйнування мирного процесу".

"Поселенська активність Ізраїлю не зупинялася до членства Палестини в ЮНЕСКО, цього не станеться і після, - сказав він. - Наш вступ став лише черговим приводом".

Нагадаємо, у вересні палестинський лідер Махмуд Аббас виступив на сесії Генеральної асамблеї ООН, де звернувся до учасників засідання Генеральної асамблеї за підтримкою у визнанні незалежності Палестини.

У відповідь Нетаньягу заявив, що палестинці намагаються отримати свою державу не для досягнення миру, а для продовження конфлікту з Ізраїлем.

Згодом, на початку жовтня влада Ізраїлю дала згоду на пропозицію "квартету", до складу якого входять Росія, США, Євросоюз і ООН, відновити мирні переговори з палестинською стороною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.