НОВИНИ

Арбузов домовився з Газпромом про розрахунок за газ рублями

Під час офіційного візиту української делегації до Російської Федерації 26 жовтня була досягнута домовленість про можливість розрахунку за російський газ в рублях. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку України.

Зустріч відбулася за участі голови НБУ Сергія Арбузова, в.о. міністра фінансів Росії Антона Сілуанова та керівництва Центрального банку РФ і  ВАТ "Газпром".

"У ході зустрічі сторони домовились про можливість здійснення розрахунків за спожитий Україною газ, у тому числі в рублях", - сказано в повідомленні.

У прес-службі зазначили, що "досягнуті домовленості надають для української сторони можливість маневру під час проведення платежів з оплати товарів імпорту, зокрема природного газу, а також дозволять уникати коливань на валютному ринку в разі проведення платежів із суб’єктами Російської Федерації".

"Національний банк України і надалі буде проводити роботу з валютної диверсифікації під час розрахунків з основними торгівельними партнерами України, як країнами - членами Європейського союзу, так і Російської Федерації, Китаю та іншими", - наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, у квітні цього року президент Віктор Янукович назвав прийнятним перехід на розрахунки в рублях за російські енергоносії при зниженні їх вартості.

У жовтні прем'єри Росії і України Владімір Путін і Микола Азаров домовилися опрацювати можливість здійснення взаєморозрахунків у рублях при проведенні торговельних операцій.

За словами експерта, перехід на взаєморозрахунок в рублях між Україною і Росією може призвести до "рублеїзації" української економіки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.