НОВИНИ

У Донецьку чорнобильці також відстоюють свої пенсії

У Донецьку у вівторок теж відбуваються протести чорнобильців, повідомляє 5 канал.

Понад 200 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС намагалися потрапити на прийом до обласної прокуратури, щоб передати звернення.

Вони вимагають порушити кримінальну справу проти Донецького обласного пенсійного фонду, який від 1 листопада скоротив пенсії чорнобильцям.

Розмір виплат був закріплений судами усіх інстанцій ще у 2007 році - від 6 до 10 мінімальних пенсійних окладів. Зараз усі отримали мінімальну пенсію.

"Єдина вимога - це зобов'язати пенсійне управління виконати рішення судів, що вступили в законну силу і взагалі виконати норму статті 54 чорнобильського закону", - заявив голова Донецької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи "Чорнобиль-єдність" Микола Гончаров.

Нагадаємо, у вересні в Донецьку чорнобильці оголосили безстрокову акцію проти законопроекту №9127, який урізає розміри соціальних виплат та пенсій пільговим категоріям населення.

Зазначимо, що у Києві акція протесту чорнобильців проти скорочення соціальних пільг переросла у штурм Ради. Сутичка між правоохоронцями і протестувальниками виникла після повідомлення, що акція протесту є замовною. Раніше протестуючі чорнобильці прорвалися до входу в Раду, зламавши паркан.

Станом на 14 годину бійцям спепідрозділу МВС «Беркут» вдалося відтіснити чорнобильців на декілька метрів від входів до Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.