НОВИНИ

Колишній радник Януковича видобуватиме алмази в Африці

Едуард Прутнік став власником великого пакета акцій компанії Namakwa Diamonds, що видобуває алмази у країнах Південної Африки.

Про це сказано у річному звіті Namakwa Diamonds, який у 28 жовтня з'явився на сайті Лондонської фондової біржі, пише газета «Коммерсанть-Украина» в статі «Время собирать камни».

Компанія Jarvirne Ltd (зареєстрована на Британських Віргінських островах), що належить Прутніку збільшує частку в Namakwa з 13,13% до 32,2% акцій.

Namakwa видобуває алмази у ПАР і Конго, а також володіє активами в Анголі, Намібії і Лесото. 2010 року Namakwa Batla Diamonds Ltd (NBDL), в якій Namakwa володіє 62,5% акцій, отримала ліцензію на розробку кімберлітової трубки Као, що входить до десятки найбільших у світі. Її ресурси оцінюються в 12,4 млн карат. Крім того, 1 січня 2012 Namakwa планує вивести на повну виробничу потужність збагачувальну фабрику з розробки кімберлітової трубки. Це дозволить Namakwa щорічно видобувати алмази на 250 тис. карат.

Компанія Jarvirne входить до складу групи Uvercon Едуарда Прутніка. Група володіє активами в Україні та за кордоном в областях енергетики, видобутку алмазів, олова, міді, платини, золота, хрому, в сільському господарстві та рибної ловлі. Фінпоказники не розголошуються.

На початку 2000-х років пан Прутник обіймав посади заступника голови Донецької облради і заступник голови Донецької облдержадміністрації.

З кінця 2002-го по початок 2005 року - радник прем'єр-міністра Віктора Януковича. З 2006 року - народний депутат від Партії регіонів.

До 2009 року Едуард Прутнік володів телеканалом НТН, який продав групі "Інтер" в 2009 році. Тоді угода оцінювалася не менш ніж в $ 330 млн.

Нагадаємо, у серпні ліцензію на цифрове телемовлення в Україні отримав канал «Голдберрі», власником якого за власною заявою є народний депутат Партії регіонів Едуард Прутнік, який свого часу заснував телеканал НТН. Згідно презентації каналу, він буде розповідати на національних частотах про життя в Європі, моду і подорожі.