НОВИНИ

Перехідна рада Лівії оцінила вартість відновлення країни у $480 млрд

Успішне проходження Лівією перехідного періоду неможливе без національного примирення і формування механізмів, котрі б перешкоджали можливості узурпації влади. Про це пише у свої статті для «Тижня» Віктор Каспрук.

Лівія входить у перехідний період, який триватиме близько дев'яти місяців. За перший місяць має бути сформований перехідний уряд, за інші вісім місяців має бути проведена підготовка до парламентських і президентських виборів.

Успішне проходження країною перехідного періоду неможливе без національного примирення і формування механізмів, котрі б перешкоджали можливості узурпації влади.

Тим паче, що повалення режиму Каддафі відбулося з масовим руйнуванням об'єктів та інфраструктури в різних містах і регіонах. Тож нині Лівія потребує змін за всіма напрямками.

За словами голови виконкому Національної перехідної ради Махмуда Джібріля (який по суті виконує обов’язки прем'єр-міністра), завдання реконструкції Лівії – це нелегке, але здійсненне завдання. На його думку, найбільша і найголовніша проблема, котра виникає на початку – це наново вибудовувати людський потенціал Лівії, із тих особистостей, хто був сформований тут за більше, аніж чотири десятиліття.

Джібріль повідомив, що вже існує детальна програма реконструкції Лівії на 20 років, яка обчислюється сумою у $ 480 млрд. Тобто по $ 24 млрд  на рік для реконструкції у всіх сферах і галузях, а також зміни ментальності лівійців, які постраждали в останні десятиліття від несправедливості і гноблення, переслідування і ізоляції.

Втім існують великі ризики того, що місцеві влади не захочуть у повній мірі делегувати повноваження центральній владі у Тріполі. А це заганяє постреволюційну владу у пастку неможливості контролювати всю країну, і, відповідно, будь-які реформи гаситимуться на місцях.

Лівійська криза управління становить найбільшу проблему і на даний час потребує всеосяжної політичної реформи, шляхом створення нової системи управління. Яка б не тільки була ефективною, а й залучила до процесу державотворення всі політичні сторони.

Як повідомлялось, за попередніми розрахунками західних експертів відновлення економіки країни протягом 10 років коштуватиме €200 млрд.

Детальніше про проблеми відновлення Лівії читайте у статті «Через 9 місяців має народитись нова Лівія»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.