НОВИНИ

Литвин побачив у законі про мораль привид цензури

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає за вилучення низки одіозних положень з закону про захист суспільної моралі. Про це він сказав на брифінгу після погоджувальної ради в понеділок.

"Є низка одіозних норм, які запропоновані у цьому законопроекті і які треба як мінімум для початку вилучити", - зазначив він.

Литвин не сказав, які конкретно положення вважає одіозними, однак з відповіді спікера стало зрозуміло, що одне з них стосується діяльності комісії з питань захисту моралі. "Якщо хтось хоче знайти роботу, то це не означає, що вся країна має на це погоджуватися", - зауважив голова ВР.

"Регулювати законом мораль надзвичайно складно, тому що під ці положення можна підігнати будь-що і заблокувати будь-які публікації, а отже, може з'явитися те, що називається словом цензура", - підкреслив Литвин.

Він запропонував розглядати закон лише за результатами парламентських слухань із залученням ЗМІ та громадськості, рекомендації яких можуть бути використані парламентом.

Коментуючи наміри авторів законопроекту створити робочу групу без ЗМІ, Литвин нагадав, що "робоча група зазвичай створюється тоді, коли треба втопити якесь питання".

Як відомо, парламентські слухання з питань захисту моралі відбудуться 9 листопада.

Нагадаємо, закон про суспільну мораль Рада ухвалила у першому читанні 18 жовтня.

Законопроект розкритикувала організація «Репортери без кордонів», яка вважає, що він порушує Європейську конвенцію про права людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.