НОВИНИ

У Франції Януковича порівняли з героєм комедії

Впливове французьке видання Le Monde розмірковує над причинами та наслідками того, що Київ віддаляється від Європейського Союзу, порівнюючи президента України з відомим героєм комедії Мольєра.

Автор статті, Пьотр Смоляр, висуває дві гіпотези: Україна знає, куди рухається, і тоді це віддалення від ЄС викликає занепокоєння, або ж Україна не знає, куди прямує, і тоді це так само непокоїть.

Смоляр пише, що засудження опозиціонерки Юлії Тимошенко засвідчує рух української влади назад, який суперечить цінностям Європейського Союзу.

«Режим вирішив піти шляхом зведення рахунків», - пише автор, описуючи процес у справі екс-прем'єр-міністра України, і зазначає, що чим більше Україну критикують за кордоном, тим більше опирається влада тій критиці, твердячи, що її хвилює лише боротьба з корупцією.

На думку автора, і в оточенні президента, і в Партії регіонів є люди, які усвідомлювали наслідки ув'язнення Юлії Тимошенко, але, доходить висновку пан Смоляр, не можна недооцінювати геостратегічну короткозорість, прагнення помсти і навіть особистість Віктора Януковича. Автор порівнює його з героєм Мольєра у «Міщанині-шляхтичі», який не усвідомлює, до чого зобов'язує бути європейцем.

Смоляр вважає, що ситуація з Тимошенко відрізняється від тієї, що була в Росії з ув'язненим нині Міхаїлом Ходорковським у Росії. Вирок Тимошенко став «контрпродуктивним» для влади, додавши опозиціонерці, яка вже втрачала свою популярність, «нової легітимності».

Смоляр пише, що Україна має нарешті визначитися між Брюсселем та Москвою. Розділення країни на прозахідну та просхідну частину, на його думку, не може бути відображене у зовнішній політиці.

Автор вважає, що нині Росія хоче залучити Україну до проекту Євразійського союзу, переконавши спочатку долучитися до Митного союзу. Тоді як президент Янукович, за словами автора, чекає підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. І хоча її можуть парафувати у грудні, проблеми, на думку Смоляра, почнуться потім - на етапі ратифікації.

«Європейські країни розділені», - пише автор.

Одні, такі як Польща, готові на ратифікацію, аби лише не втратити Україну. Інші, як Франція та Німеччина, налаштовані більш критично. Усі ці умови, вважає автор, дратують Київ, і Україна готова повернутися на Схід, якщо угода не буде підписана.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що президент України Віктор Янукович намагається «торгуватися з Європою», яка вимагає перегляду вироку екс-прем'єрові Юлії Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.