НОВИНИ

Кузьмін заплутався у справах Тимошенко?

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко особисто не брала участі у нападі на Чернігівський слідчий ізолятор, за фактом якого, як заявляв перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін, відкрита кримінальна справа стосовно неї.

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина» в матеріалі «Ни недели без дела».

Зокрема, у телепрограмі «Велика політика» в ефірі телеканалу «Інтер» Кузьмін заявив, що у віданні Генпрокуратури перебувають ще три справи щодо екс-прем'єра. Одна з них теж стосується ухилення від сплати податків.

«Крім того, є кримінальна справа за фактом замаху на дачу хабара членам Верховного суду і справу за фактом нападу на Чернігівський слідчий ізолятор», - додав перший заступник генпрокурора.

Як пише видання, керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко не зміг уточнити подробиці останньої згаданої справи.

Єдиний епізод у діяльності Тимошенко та її політичної сили, пов'язаний з чернігівським СІЗО, мав місце в 2003 році. У цей ізолятор був доставлений свекор екс-прем'єра - Геннадій Тимошенко, затриманий в числі інших колишніх співробітників ЄЕСУ за звинуваченням у «незаконному заволодінні $2 млрд 251 млн, отриманих від реалізації російського природного газу».

13 травня 2003 Апеляційний суд Києва виправдав представників ЄЕСУ, проте в ГПУ пред'явили їм нове звинувачення - у приховуванні валютної виручки - і на підставі цього відмовилися випускати їх із СІЗО.

14 травня того ж року в Чернігові побувала група народних депутатів на чолі зі Степаном Хмарою (фракція БЮТ). У той день Хмара переліз через огорожу СІЗО і вступив в конфлікт з його співробітниками.

«Так, я дійсно потрапив на територію СІЗО і зірвав погони з одного негідника, не буду цього заперечувати. Але про який захопленні вони тепер говорять? Ми що, двері чи вікна вибивали? Як взагалі пара беззбройних депутатів може захопити будівлю з озброєною охороною?» – стверджує Хмара.

До речі, що 27 жовтня  Хмару бачили  біля входу в Генпрокуратуру. Проте колишній депутат запевнив, що останнім часом не давав свідчень по епізоду в Чернігові.

«Іноді я справді ходжу в Генеральну прокуратуру, але не по цій справі», - заявив він.

Тимошенко в подіях в чернігівському СІЗО не брала участь. У неї є алібі - 14 травня 2003 лідер БЮТ з найближчими соратниками намагалася потрапити до Лук'янівського СІЗО, де перебували її чоловік Олександр Тимошенко та головний бухгалтер ЄЕСУ Антоніна Болюра. Повторну спробу проникнути в приміщення київського СІЗО Тимошенко і її соратники зробили в червні 2003 року, після чого ГПУ порушила відносно лідера БЮТ справу за ст. 341, ч. 1 ст. 343 і ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу («захоплення державних і громадських будівель», «втручання в діяльність працівника правоохоронного органу», «насильство у відношенні співробітника правоохоронного органу»).

Як зазначає видання, не виключено, що Кузьмін мав на увазі саме ці епізоди, а не події в Чернігові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.