НОВИНИ

Власенко пояснив, як суд повинен розглядати апеляцію Тимошенко

Захист екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенка під час розгляду її вироку в Апеляційному суді наполягатиме на призначенні нових експертиз. Про це заявив народний депутат від БЮТ Сергій Власенко в ефірі «Ехо Москви».

«Апеляційний суд має кілька особливостей. Апеляційний суд зобов'язаний провести попереднє засідання, на якому він розгляне ряд питань, список яких чітко регулюється кримінально-процесуальним законом. Серед цих питань є питання про можливість проведення судового слідства в апеляційному суді», – заявив Власенко.

За його словами, «апеляційний суд не має іншого виходу як проводити судове слідство» та допитав ключових свідків захисту.

«Також ми вважаємо, що апеляційний суд зобов'язаний призначити нові експертизи. Ну, наприклад, в матеріалах справи Юлії Володимирівні інкримінується перевищення влади, яке виразилося в тому, що вона, нібито, замість кабінету міністрів власноруч підписала документ під назвою «Директиви». При цьому в матеріалах справи відсутня підписаний нею документ. Є документ, на якому стоїть факсиміле. Хоча, у нас лежить експертиза, що це, нібито, її власноручний підпис. Тобто ситуація взагалі абсурдна: немає оригіналу документа, підписання якого інкримінується як злочин. Тобто це приблизно те ж саме, що якщо розглядати справу про вбивство при відсутності трупа», – зазначив він.

Як зазначає Власенко, захист Тимошенко хоче повної процедури розгляду апеляційної скарги.

«Тобто ось це все ми хочемо, щоб апеляційний суд досліджував повною процедурою - не в процедурі короткого слухання, коли оголошується тільки апеляційна скарга, розглядаються якісь формальні моменти і після цього апеляційний суд виносить свій вердикт», – додав він.

Нагадаємо, 24 жовтня Тимошенко оскаржила свій вирок, подавши апеляційну скаргу через органи Лук'янівського СІЗО, при цьому 25 жовтня депутат Верховної Ради від фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» Сергій Власенко зареєстрував у Печерському районному суді Києва копію скарги, щоб підстрахуватися на випадок, якщо виникли б проблеми з передачею апеляції до суду через СІЗО.

Генеральна прокуратура прогнозує, що Апеляційний суд Києва винесе рішення щодо апеляції на вирок Печерського районного суду Києва колишньому прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко у кримінальній справі про газові контракти з Росією у 2009 році не пізніше, ніж через три місяці, тобто не пізніше, ніж в лютому 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.