НОВИНИ

Суд дозволив Генпрокуратурі оскаржувати закриття справ ЄЕСУ

Шевченківський районний суд Києва 28 жовтня відновив можливість оскарження в касаційному порядку свого ж рішення від 2004 року про визнання незаконним і скасування постанови Генеральної прокуратури про порушення кримінальних справ проти соратників колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко у корпорації "Єдині енергетичні системи України". Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Таким чином суд задовольнив відповідне клопотання Генпрокуратури.

«Після набрання законної сили зазначеного рішення, кримінальна справа разом з касаційними скаргами Генеральної прокуратури буде направлена до Вищого спеціалізованого суду розгляду кримінальних та цивільних справ для розгляду по суті», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у грудні 2004 року Шевченківський районний суд Києва визнав незаконною постанову Генпрокуратури про порушення кримінальних справ проти чоловіка Тимошенко, її свекра і 3 керівників ЄЕСУ.

20 жовтня 2011 року Генпрокуратура скасувала свою постанову про закриття кримінальної справи відносно Тимошенко за фактами розкрадання бюджетних коштів на суму понад 25 млн. грн. та ухилення від сплати податків на суму понад 20 млн. грн. шляхом запровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією ЄЕСУ та приховування від оподаткування доходів від діяльності її офшорної компанії «Somolli Enterprises Limited».

Генпрокуратура також звернулась до суду з проханням відновити строки позовної давності кримінальних справ проти свекра Юлії Тимошенко Геннадія Тимошенко і 3 керівників корпорації ЄЕСУ Євгенія Шаго, Лідії Сокольченко й Антоніни Болюри за підозрою в причетності до розкрадання бюджетних коштів і несплаті ЄЕСУ податків.

Раніше депутат Верховної Ради від фракції Блок Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив про те, що Верховний Суд, як вища судова інстанція, своїм рішенням від 11 листопада 2005 року підтвердив законність закриття кримінальної справи проти Тимошенко.

Однак у ГПУ стверджують, що Верховний суд у 2005 році рішення про закриття кримінальних справ по суті не розглядав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.