НОВИНИ

Російський генконсул вимагає вибачень від "єрундових" журналістів

Генеральний консул РФ в Сімферополі Володимир Андрєєв вимагає вибачень від головного редактора газети Верховної ради Криму ("Кримські вісті") Ірини Іванченко за зміст статті Закіра Закірова "Друге пришестя", опублікованої 21 жовтня. Відповідний лсит опублікований на сайті генконсульства РФ у Сімферополі.

У статті журналіст порівнює російського прем'єр-міністра Владіміра Путіна з генсеком СРСР Леонідом Брежнєвим і нагадує про те, що "європейська преса назвала його (Путіна – Ред.) плани спробою відтворити Російську імперію на "кістках СРСР".

На думку дипломата, у статті Росія підноситься як "кланово-корпоративна держава", якій загрожує "застій" і перспектива опинитися в ряду "авторитарних режимів".

Андрєєв вважає, що у статті виявляється "печерно неповажне ставлення в Росії і до російського керівництва".

"Це навіть не стаття, а якась компіляція домислів, дурниць. Дурниця, в тому числі і ця, в сучасних умовах має право на публікацію, і це право "єрундові" журналісти реалізують скрізь. І з надлишком - в "жовтій пресі", - говориться в листі. "Але до цієї категорії преси я ніяк досі не зараховував дорогі моєму серцю "Кримські вісті", - додає генконсул.

Як пише "Коммерсант-Украина", у "Кримських вістях" емоційно відреагували на цей лист. "Вибачень не буде! За що вибачатися? Я зателефонувала консулу і пояснила - це ваше право не погоджуватися, а в журналіста є право висловлювати свою точку зору. Ніякого конфлікту немає!" - заявила Іванченко.

Голова постійної комісії Верховної ради Криму з нормотворчої діяльності, організації роботи та зв'язків з громадськістю Юхим Фікс (фракція "Регіони Криму") заявив, що "ситуація вирішена". "Генеральний консул Росії в Сімферополі має право на власну думку, а журналістам іноді потрібно бути дуже точними у виразах і толерантними в судженнях", - зазначив Фікс.

Тим часом Андрєєв стверджує, що ніякої реакції на його лист не надійшло. "Зі мною ніхто не говорив, і я чекаю вибачень за цю статтю, яка не повинна була з'являтися в парламентській газеті", - заявив російський дипломат.

Нагадаємо, у травні до консульства Російської Федерації в Сімферополі невідомі підкинули підозрілий згорток. Російські дипломати викликали міліцію та вибухотехніків. Згодом вявилося, що у пакеті була плюшева іграшка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.