НОВИНИ

Азаров: на власному досвіді переконався, що Росія на поступки не йде

Росія не пішла на поступки Україна, підписавши Харківські угоди. Про це прем’єр-міністр Микола Азаров заявив у інтерв’ю радіостанції «Эхо Москвы».

«Постає питання, на які поступки нам пішла Росія? Зараз, без Харківської угоди ціна газу у четвертому кварталі (для України) - 540 дол. за тис. кубометрів. Перепрошую, таких цін у Європі взагалі немає. Відкинемо 100 дол. за Харківською угодою – і отримаємо 440 дол», – підраховує Азаров.

При цьому він підкреслив, що по 440 дол. за тис. куб. м купує газ Німеччина, яка на 2000 км далі, ніж Україна. «Дозвольте запитати, на які нам поступки пішли?», – риторично запитав український прем’єр.

Він також підкреслив, що керівництво РФ ніколи не йде на поступки на переговорах зі своїми партнерами.

«За час роботи з російським керівництвом – досить тривалий, починаючи з 2002 року, коли я почав працювати в уряді, – я твердо собі з’ясував: керівництво Росії не йде на поступки, воно йде на компроміси, це - так. Але на поступки, тим більше односторонні, - я такого не пригадую», – заявив Азаров.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року в Харкові президенти України і РФ Віктор Янукович і Дмітрій Мєдвєдєв підписали угоду з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України, якою передбачене базування російської військової бази у Севастополі до 2042 року. В обмін на це Україна отримала зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.