НОВИНИ

Активісти «Арабської весни» отримали нагороду імені Сахарова

5 активістів «Арабської весни» отримали одну з найпрестижніших міжнародних нагород в галузі прав людини. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Європарламенту.

Європейський парламент присудив щорічну нагороду в галузі прав людини - премію імені Сахарова - п’яти активістам «Арабської весни» з Єгипту, Лівії, Сирії та Тунісу.

До числа активістів входить Мохамед Буазізі, торговець із Тунісу, чиє самоспалення поклало початок хвилі повстань. Премію отримає також єгипетська активістка Асмаа Махфуз, котра проводила масові акції з вимогою відставки президента Мубарака.

До п’ятірки нагороджених ввійшов і представник лівійського повстанського руху Ахмед аль-Санусі. А також один з керівників сирійського революційного руху адвокат Разан Зейтунех та художник Алі Фарзат, котрий постраждав від дій сирійської влади.

Серед претендентів, які цього року було номіновані на премію, був білоруський правозахисник Дмітрій Бандаренка та співтовариство колумбійських фермерів San Jose de Apartado Peace Community

Вручатимуть нагороду на грудневій сесії Європарламента в Страсбурзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.