НОВИНИ

Пинзеник вважає махровий популізм влади головним джерелом проблем України

Проблеми в державі залежать не від кредитів, і навіть не від їхнього розміру, а від махрового популізму політиків, які не бажають відверто розмовляти із суспільством. Про це заявив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник в інтерв’ю газеті «День».

«Так складається, що у нас усе більше й більше інформації сьогодні приховується від суспільства. Бо раніше меморандум із МВФ публікувався у пресі, і Національний банк вивішував його на своїх веб-ресурсах. Зараз на сайті НБУ висить меморандум, який уже не діє. А це зобов’язання, які брав на себе уряд. Що означає угода з МВФ. Одні, зі свого боку, запевняють, що зроблять. Інші - що виділять. Ці зобов’язання потрібні Міжнародному валютному фонду - чи Україні? Як на мене, ті проблеми, про які сьогодні йдеться, зокрема питання підняття ціни на природний газ для населення, вже давно мали вирішуватися незалежно від очікування кредитів МВФ», - вважає Пинзеник.

Крім того, за його словами, із сайта Мінфіну зникла інформація про борги, яка «завжди друкувалася кожного місяця, а від 23 червня – припинено».

«Ми абсолютно нічого не знаємо про угоди, які готується підписати Україна. Так було з Харківськими угодами... Невідомо, що буде підписано по газу зараз», - звернув увагу Пинзеник.

Він вважає, це хвороба української політики, «головною якістю якої став махровий популізм, а метою — влада за будь-яку ціну».

«Аби досягати її, політики говорять з людьми мовою шлунка. Щоправда, саме «шлунки» потім і страждають від популізму...Я переконаний, що наше суспільство не заслужило, щоб із ним розмовляли примітивною мовою», - наголосив екс-міністр.

На його думку, нинішня влада не розмовляє чесно з людьми.

«Із суспільством взагалі не розмовляють. Ви не багатьох людей знайдете, хто вам скаже, що через ціни ми не можемо підтримувати бідних і що ціни на газ треба підвищувати, а необхідна підтримка соціально незахищених верств населення повинна здійснюватись абсолютно іншим шляхом. Це мають говорити політики», - вважає Пинзеник.

Він переконаний, що владі потрібно не лише бути чесною у спілкуванні з людьми, а й у поведінці.

«Коли ми говоримо про економію, то мають бути відповідні адекватні дії з боку влади. Влада має показати суспільству жести самообмеження. Навіть такі, які мало що дають з погляду економії. Але ж вони дуже важливі з тієї точки зору, як причетність до проблем. По-перше, скорочення (у рази) парку автомобілів, припинення фінансування спеціальних баз відпочинку, замороження будь-якого адміністративного будівництва... Тоді ці люди зможуть зрозуміти кризу і потребу в економії у державі. Але дуже важко пояснити суспільству проблеми, коли їм говорять: «Ви затягніть паски, а ми в цей час будемо жити, як жили», - підкреслив Пинзеник.

Як повідомлялось, на початку жовтня під час зустрічі з блогерами прим’єр-міністр Микола Азаров підкреслив, що прагне завжди говорити правду. Також Азаров повідомив, що уряд шукає нові форми комунікації з суспільством для роз`яснення реформ.

Нагадаємо, у червні в інтерв’ю словацькій газеті Pravda президент Віктор Янукович, розповідаючи про започатковані реформи в Україні, заявив, що  завжди говорить людям правду.

«Це мій принцип, якому я ніколи не зраджував… Можливість того, що ми маємо сьогодні – я маю конкретно на увазі модернізацію країни, підвищення економічного рівня і, тим самим, поліпшення  життя людей – це саме та програма, з якою я вступив до передвиборчої боротьби», - розповів Янукович.

Вже у серпні, Вищий адміністративний суд України відмовився визнати протиправною бездіяльність Віктора Януковича у зв'язку з невиконанням ним обіцянок, даних напередодні виборів глави держави в 2010 році.

Читайте також: Можновладці приховують інформацію і нав’язують пропагандистські кліше

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.