НОВИНИ

Суд доручив СІЗО звернути увагу на стан здоров’я Луценка

Печерський суд доручив Департаменту з виконання покарань звернути увагу на стан здоров’я Юрія Луценка та належне надання йому медичної допомоги. Про це Тижню повідомили у прес-службі Народної самооборони.

Перед цим захисник Ірина Луценко звернулася до судді Сергія Вовка із клопотанням про надання дозволу на щоденне вивезення Юрія Луценка до стаціонару для належного лікування, зважаючи на погіршення стану його здоров’я.

У свою чергу адвокат Луценка Олексій Баганець також заявив клопотання, в якому просив суд дозволити фахівцям Міністерства охорони здоров'я провести лікування його підзахисного. Він нагадав, що останнє медичне обстеження проводилося місяць тому і з того часу стан здоров'я Луценка тільки погіршується.

«Я пропоную або лікувати, або припинити балачки, що хтось збирається мене лікувати... Я не потребую діагностування та створення іншої видимості піклування про моє здоров’я», - заявив Луценко і наголосив, що потребує лікування, а не нового обстеження.

«У зв'язку з тим, що я випив все, що мені було прописано, я відчуваю себе гірше, ніж було. Я засинаю тільки після знеболюючого», - заявив Луценко, звертаючись до суду.

«Все, що у мене є при собі - це таблетки баралгіна», - сказав Луценко і зазначив, що навіть ці таблетки заберуть після такої заяви, оскільки вони заборонені в СІЗО. «Я хочу дочекатися вироку по своїй справі живим», - додав він.

Прокуратура вважає, що рішення про медичне обстеження Луценка не належить до компетенції суду. «Адміністрація СІЗО повинна звертатися до суду з таким клопотанням. Це не в компетенції суду вирішувати такі питання», - сказав прокурор Лобань.

Після 30-хвилинної наради суд ухвалив: звернути увагу керівництва Київського СІЗО № 13 та управління Департаменту виконання покарань щодо наявності тяжких хвороб у підсудного Юрія Луценка, які необхідно лікувати, та повідомити про це суд не пізніше одного місяця з дня винесення рішення.

«Це якесь замкнене коло, - сказав Луценко, коментуючи факт ненадання йому дозволу на лікування. – Суд киває на СІЗО, а СІЗО – на суд».

Після оголошення рішення по клопотанню сторони захисту, суд перейшов до допиту 23-го свідка по справі – Володимира Криволапчука.

У 2005-му році він обіймав посаду начальника Департаменту роботи з персоналом МВС, а зараз працює заступником начальника державного науково-дослідного інституту МВС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.