НОВИНИ

Ходорковський вважає президентство Путіна втраченими роками для Росії

Ув'язнений екс-глава ЮКОСа Міхаіл Ходорковскій не має сумнівів, що Владімір Путін знову стане президентом Росії. Про це Ходорковскій заявив в інтерв'ю французькому журналу «Парі Матч», текст якого оприлюднив прес-центр Міхаіла Ходорковского і Платона Лєбєдєва.

За словами Ходорковского, Путін, «безсумнівно, буде беззаперечним лідером за результатами голосування, адже він фактично «зачистив» реальну політичну опозицію і масові незалежні ЗМІ в Росії».

«Йдеться взагалі йде не про вибори, а про механізм збереження влади однією і тією ж групою людей. І оскільки альтернативи «Путін чи Мєдвєдєв», як виявилося, не існує, можливостей для реформування, на мій погляд, - немає. Путін як президент - це шість або 12 додаткових років, які будуть втрачені для моєї країни», - вважає екс-керівник ЮКОСа.

Відповідаючи на питання, чи всі бояться Путіна, Ходорковскій пояснив, що зокрема він не боїться, «але багато хто, безсумнівно, відчувають страх».

«Сьогодні в тюрмах сидять тисячі бізнесменів. Загроза в'язниці стала «дубиною» корумпованої системи, яка розрослася до небачених в історії моєї країни розмірів. Мій висновок має, серед іншого, мету нагадувати іншим, що стає з любителями вільнодумства в країні, де відсутня незалежне правосуддя», - наголосив Ходорковскій.

Як повідомлялось, 20 вересня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав російську владу винною у порушеннях, здійсненних під час процесу банкрутства компанії ЮКОС.

Тим часом, колишній юрист ЮКОСа Дмітрій Гололобов, який нині мешкає у Лондоні, вважає, що акціонери ЮКОСа навряд чи зможуть домовитися з Кремлем.

Нагадаємо, у грудні колишні співвласники компанії «ЮКОС» Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв були засуджені Хамовницьким судом Москви на шість років ув’язнення. Їх визнали винними в розкраданні нафти і легалізації незаконних доходів. За рішенням суду, вони перебуватимуть за ґратами до 2017 року.

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс рішення за скаргою Михайла Ходорковського від 2004 року, яким зобов'язав Російську Федерацію виплатити колишньому олігархові 10 тисяч євро як компенсацію моральної шкоди та ще 14 500 євро - в рахунок покриття судових витрат.

Читайте також: Адвокат Ходрковского впевнений, що Україна ще не перетнула точки неповернення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.