НОВИНИ

Обаму закликали переглянути свою політику щодо Росії

Республіканець Джон Бейнер, який очолює нижню палату конгресу США, виступив з жорсткою критикою політики "перезавантаження" відносин з Росією, що проводиться адміністрацією Барака Обами, заявивши, що вона суперечить цінностям та інтересам Сполучених Штатів.

За його словами, реакція російської сторони на "перезавантаження" "нітрохи не поступається спробі відновити міць і вплив радянських часів". Так, він заявив, що Москва "продовжує розширювати свою фізичну, політичну і економічну присутність", використовуючи свої великі природні ресурси як політичну зброю і "заграючи з нестабільними і небезпечними режимами".

Тепер, коли Володимир Путін намірився повернутися в Кремль, "саме час запитати, чи збирається адмінстрації Обами переглянути свою політику по відношенню до Росії", заявив Бейнер.

"Сполучені Штати повинні наполягти на тому, щоб Росія "перезавантажила" свою власну політику. Якщо для цього буде потрібно показати зуби, палата (представників) готова схвалити необхідні заходи", - заявив найбільш високопоставлений республіканець у американському конгресі.

Так, Бейнер заявив, що США не повинні надавати членство Росії у Світовій організації торгівлі до тих пір, поки Москва не врегулює територіальний спір з Тбілісі, що стосується статусу Абхазії і Південної Осетії.

Він також закликав Білий дім вжити більш активні дії для того, щоб змусити Росію згорнути співпрацю з Іраном, особливо в галузі ядерних і ракетних технологій, і зайнятися питанням дотримання прав людини.

У своєму виступі Бейнер уточнив, що він не виступає за відкритий конфлікт з Росією, і навів як приклад корисних контактів співробітництво в області котролю озброєнь, боротьби з тероризмом і торгівлю. Однак він ще раз підкреслив, що Обама закриває очі на політичну ситуацію в Росії та ситуацію з правами людини.

Заяви Бейнер прозвучали у Вашингтоні в рамках конференції фонду "Спадщина" - американського стратегічного центру, що займається дослідженнями в галузі міжнародної політики.

Втім, на тій же конференції представник Білого дому Томмі Віетор заявив, що "перезавантаження" триватиме, незважаючи на майбутню політичну рокіровку в Москві.

"Ми залишаємося вірні демократичним принципам і нашим зобов'язанням в галузі забезпечення безпеки в Європі", - заявив на Віетор. "Ми однозначно дали зрозуміти, що США не підтримає вступ Росії до СОТ до тих пір, поки Росія і Грузія не досягнуть угоди з питань своїх виняткових торгових відносин", - додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.