НОВИНИ

ЄБРР: падіння цін на сировину послабить Росію і зачепить Україну

Уповільнення розвитку Росії через зниження цін на сировину може cпричинити послаблення інших країн СНД, в першу чергу України. Про це йдеться у черговому звіті Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

У звіті йдеться, що після кризи 2008-2009 років Україна відновлювалась "здоровими темпами завдяки стимулюванню зовнішнього та (нещодавно) внутрішнього попиту, проте, останнім часом з’явились ознаки спаду виробництва і зростання ризиків у фінансовому секторі".

"Хоча влада виконала деякі з умов програми МВФ 2010 (включаючи пенсійну реформу), критичні кроки, які необхідні для стабілізації газового сектору, включно зі збільшенням тарифів для споживачів, продовжують наштовхуватися на політичний опір. Після майже річної затримки з переглядом програми МВФ, ринкові настрої швидко погіршувались, а урядове фінансування поступово ставало все дорожчим", - йдеться у звіті.

Крім того, експерти відзначають, що далі темпи відновлення економіки сповільняться в першу чергу через погіршення зовнішніх чинників.

«Ризиками для перспектив зростання є розвиток зовнішнього попиту, ціни на сировинні товари та стабільність внутрішнього та в деяких випадках європейського фінансового сектору, а також проблеми національної політики, які в деяких випадках можуть стати загрозою для міжнародної підтримки», - зазначають експерти.  

У звіті прогнозується, що відновлення економік країн Східної Європи буде активним у тому разі, якщо ціни на сировину залишатимуться високими.

«Зростання Росії буде залишатися досить сильним, особливо напередодні виборів 2012 року і буде сприяти розвитку навіть несировинного експорту країн СНД, які залежать від Росії в плані експорту», - зазначають експерти. Поряд з тим, уповільнення розвитку Росії через зниження цін на сировину може мати наслідком послаблення зростання навіть тих країн СНД, які не так сильно залежать від експорту сировини, в першу чергу України.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.