НОВИНИ

У США попереджають про можливе блокування вступу Росії до СОТ

Спікер Палати представників Конгресу США Джон Бейнер попередив, що має намір блокувати спроби Росії вступити до Світової Організації Торгівлі (СОТ) до тих пір, поки російська влада «не поважатиме територіальну цілісність Грузії».

«Тоді і тільки тоді, коли будуть вирішені всі спірні питання, можливі подальші дії щодо приєднання Росії до СОТ», - підкреслив Бейнер.

25 жовтня помічник російського президента Аркадій Дворкович заявив, що на переговорах про вступ Росії до СОТ Грузія «пропонує такі формулювання щодо Абхазії і Південної Осетії», на які Москва не може погодитися.

В обмін на підтримку російської заявки Грузія, як член СОТ, вимагає від Росії переглянути її позицію щодо визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

Згідно з правилами СОТ, її новим учасником може стати лише та країна, яка врегулювала всі двосторонні суперечки з іншими державами-членами організації.

Як повідомлялось, переговори Російської Федерації з Єврокомісією щодо приєднання до Третього енергопакета, який встановлю нові прозорі правила гри на європейському газовому ринку, зайшли в глухий кут.

Документ, зокрема, передбачає, що компанії - продавці газу й електрики не повинні володіти транспортними мережами, оскільки це призводить до штучного підвищення цін.

Окремо в документі прописано, що ці правила повинні застосовуватися не тільки до європейських компаній, а й до фірм з третіх країн, які працюють в ЄС.

РФ наполягає, що всі питання щодо постачанння природного газу повинні вирішувати лише п’ять країн, які мають вихід до Каспійського моря: Росія, Туркменистан, Азербайджан, Казахстан та Іран.

Неприховане занепокоєння Росії викликає та обставина, що після приєднання до Третього енергопакету, Кремль втрачає можливість монополізації європейського ринку за допомогою «Північного» та активно нав’язуваного «Південного» потоків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.