НОВИНИ

Правозахисники закликають владу Росії звільнити Ходорковського

Прихильники Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва закликають російську владу звільнити колишніх співвласників ЮКОСа.

«Звільнення Ходорковського і Лебедєва і відхід Путіна та його команди – одна з головних змін, яких потребує наша країна», – йдеться у зверненні, під яким стоять 30 підписів правозахисників, політиків, вчених, громадських діячів, журналістів у Росії.

У зверненні, присвяченому восьмій річниці арешту Михайла Ходорковського, зокрема, зазначається, що вироки, винесені по відношенню колишніх співвласників ЮКОСа, – несправедливі та незаконні. Вони стали прикладом відкритої розправи Володимира Путіна над своїми політичними  супротивниками і перекреслили надії мільйонів громадян на законність і правосуддя в Росії, – заявляють автори звернення.

Як повідомлялося Михайло Ходорковський був заарештований у Новосибірську 25 жовтня 2003-го року. У багатьох країнах світу 25 жовтня проходять акції на його підтримку.

20 вересня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав російську владу винною у порушеннях, здійсненних під час процесу банкрутства компанії ЮКОС.

Нагадаємо, у грудні минулого рокуколишні співвласники компанії «ЮКОС» Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв були засуджені Хамовницьким судом Москви на шість років ув’язнення. Їх визнали винними в розкраданні нафти і легалізації незаконних доходів. За рішенням суду, вони перебуватимуть за ґратами до 2017 року.

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс рішення за скаргою Михайла Ходорковського від 2004 року, яким зобов'язав Російську Федерацію виплатити колишньому олігархові 10 тисяч євро як компенсацію моральної шкоди та ще 14 500 євро - в рахунок покриття судових витрат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.