НОВИНИ

УПЦ МП хоче свій університет

Українська православна церква Московського патріархату ініціює запровадження православних освітніх проектів у загальноосвітніх навчальних закладах України та заснування у Києві Українського православного університету імені Святого Володимира. Про це заявив голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Георгій Коваленко.

Коваленко наголосив, що церква досі не має можливості засновувати учбові заклади. На думку Коваленка, розмежування церкви з державою та школами, записане у Конституції, тлумачиться невірно.

Він зазначив, що на сьогодні положення Конституції трактуються по-радянськи і, таким чином, право церкви засновувати навчальні заклади не визнається.

З його слів, сьогодні, для виходу зі сформованої ситуації церкві доводиться створювати громадські організації, які, у свою чергу, створюють навчальні заклади.

"Ми не пропонуємо зміни в Конституцію. Ми пропонуємо тлумачити Конституцію у світовому контексті, по-європейськи, а не по-радянськи. А скажімо так, розмовами про Конституцію ми намагалися привернути увагу", - сказав він.

«Ми намагаємося не змінити Конституцію, а привернути увагу. Частина про відокремлення школи від держави до сих пір розуміється в радянсько-атеїстичному сенсі, коли це повна заборона церкві мати власні вузи, школи, повноцінно співпрацювати з державою над вихованням освітою людини», – зазначив Коваленко.

Нагадаємо, раніше УПЦ МП висловлювала сподівання, що держава допоможе ввести викладання в школах християнської етики, православної культури і Закону Божого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.