НОВИНИ

Каддафі сьогодні поховають у пустелі

Повалений лівійський лідер Муамар Каддафі буде похований сьогодні в пустелі, місце його поховання не розголошується. Про це повідомив агентству Reuters представник Перехідної національної ради Лівії.

За його словами, при похованні тіла Каддафі буде присутній мусульманський священнослужитель. Разом з Каддафі буде похований його син Муатасем. Домовленість про передачу тіл батька і сина Каддафі представникам їхньогоплемені не була досягнута, повідомило джерело.

Рішення залишити в таємниці місце поховання Муамара Каддафі, очевидно, було прийнято для того, щоб могила поваленого лідера не перетворилося на місце паломництва його прихильників.

Раніше керівництво Перехідної радине виключаломожливість передачі тіла Каддафі старійшинам племені, до якого він належав. На думку британських коментаторів, такий жест нової влади міг бути сприйнятий як крок до примирення. Однак цього не сталося.

Тіло Муамара Каддафі, що знаходилося в місті Місурата, було вивезено в понеділок увечері в невідомому напрямку для поховання. Одночасно були вивезені тіла його сина Мутасема і колишнього командувача армією в колишньому уряді Лівії. Вони знаходилися в морозильній камері в районі старого ринку Сук ат-Тавасна в Місураті(200 км на схід Тріполі).

Одночасно стало відомо, що син Муамара Каддафі Сейф аль-Іслам знаходиться в пустелі на південному заході Лівії поблизу кордону з Алжиром і Нігером, він намагається сховатися за кордоном. Про це повідомив представник Перехідноїнаціональної ради Лівії. Він додав, що перешкодити втечі Сейф аль-Ісламу закордон новій владі Лівії буде важко.

Представник Перехідної радине повідомив, в яку саме країну намагається перебратися Сейф аль-Іслам. Однак він додав, що організацією втечі сина покійного лідера Лівії закордон займається колишній шеф лівійських спецслужб, родич сім'ї Каддафі Абдулла ас-Сенуссі, якому вдалося втекти до Нігера.

Нагадаємо, Муаммар Каддафі загинув 20 жовтня, коли сили Національної перехідної ради атакували його рідне місто Сірт. Каддафі загинув від поранень у голову і живіт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.