НОВИНИ

Міжнародні правозахисники попереджають про «загрозу регресії» в Лівії

Міжнародна федерація прав людини (FIDH) висловлює стурбованість з приводу оголошення повторного введення шаріату в країні та закликає лівійців бути пильними. Про це повідомляє Le Figaro

«Безсумнівно це викликає в мене занепокоєнння, оскільки несе ясну загрозу регресії…Лівія та лівійці повинні бути пильними» - заявила голова організації Сухайр Белхассен.  Вона також додала, що в Ірані велика кількість людей на сьогоднішній день вже стала жертвами шаріату, тоді як цього можна було уникнути.

Нагадаємо, на церемонії проголошення «визволення» Лівії, голова Національної перехідної ради Мустафа Абдел Джаліл підтвердив у своєму виступі, що законодавство країни спиратиметься на шаріат (ісламське право). Він навів як приклад закон про розлучення і шлюб, який за Муаммара Каддафі заборонив полігамію. «Цей закон суперечить шаріату і більше не в силі», -  сказав він.
«Я висловлюю свою стурбованість і в тому сенсі, що революції відбулися під гаслами свободи, гідності і демократії», зазначила Белхассен. «Особи, які стануть на чолі держави повинні забезпечити реалізацію побажань революціонерів і мучеників, які загинули за це», - додала вона.
Франція та ЄС закликали сьогодні вранці в дотримуватися прав людини в новій Лівії. 

Абдель Джаліл запевнив міжнародне співтовариство, що лівійці є «помірними мусульманами», і що він не мав на увазі, що  зразу буде змінено чи скасовано всі закони.  Але він повторив, що «закони шаріату дозволяють полігамію».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.