НОВИНИ

У Чорнобилі затримали 15 росіян, які видавали себе за журналістів

Міліція 22 жовтня затримала групу з 15 громадян Росії, які перебували в Чорнобильській зоні відчуження під виглядом журналістів одного з великих інформаційних агентств Росії. Про це повідомила керівник прес-служби Міністерства надзвичайних ситуацій Юлія Єршова.

"Лист, який надіслали ці люди, його бланк не відповідав дійсності. Там були відсутні печатки, вхідні номери, посада редактора по-іншому називалася, підпис було підроблено... У запиті було написано, що вони новачки-журналісти і новачки-фотокореспонденти", - зазначила Єршова.

За даними міністерства, російське інформагентство підтвердило, що жодних документів у МНС не подавало і не планувало візит у Чорнобильську зону.

Наразі правоохоронці вивчають питання заборони в'їзду в Україну протягом 3 років організаторам цієї поїздки - 2 громадянам Росії.

Іншим затриманим пояснили, що вони стали жертвами шахраїв, і їх відпустили.

Як повідомляло агентство, 12 жовтня МНС заявило про намір відновити туристичні поїздки в Чорнобильську зону відчуження після реєстрації в Міністерстві юстиції нового наказу, виданого з урахуванням зауважень Генеральної прокуратури.

Наприкінці червня міністерство заявило про призупинення турпоїздок туди, тому що Генпрокуратура опротестувала наказ міністерства, яким було затверджено порядок відвідування зони відчуження.

Внаслідок скасування зазначеного наказу МНС у Чорнобильську зону відчуження проводять тільки візити для ведення професійної діяльності, зокрема там можуть побувати журналісти, вчені і студенти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.