НОВИНИ

Цигани контролюють щонайменше 30% наркоторгівлі?

Роми зайняли ланку дрібної, роздрібної наркоторгівлі безпосередньо на вулиці і «прикривають» щонайменше 30% нар коринку. Про це пише Богдан Буткевич у статті «Ромський синдром» для Тижня, посилаючись на свідчення фахівців із МВС.

За даними автора, «тісні родинні й кланові відносини дали змогу так вибудувати схему збуту наркотиків, що вона практично невразлива до дій правоохоронних органів, особливо враховуючи рівень корупції в них».

«Панують сувора, залізна дисципліна та кругова порука. Зважаючи на те, що головним методом українського карного розшуку, за традицією ще з радянських часів, є вербування стукачів з числа злочинців, із циганами міліції боротися дуже важко. Адже поміж них, за свідченнями правоохоронців, майже неможливо знайти зрадників», - пише Буткевич.

Автор зазначає, що причиною цього є «родоплемінний характер злочинних угруповань», а також «вельми суворі правила ромської «омерти», згідно з якими якщо з твоєї вини хтось зі співтовариства потрапив за ґрати, то саме на тобі лежатиме обов’язок годувати всіх родичів ув’язненого». «Якщо ж ти відмовляєшся, тоді сувора кара, інколи навіть смерть», - додає автор.

Детальніше читайте у черговому номері (№43) Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.