НОВИНИ

Чорновіл: Тимошенко випустять після обрання Путіна президентом

Депутат Верховної Ради, заступник голови парламентського комітету у закордонних справах Тарас Чорновіл (депутатська група "Реформи заради майбутнього") припускає звільнення колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко після можливого обрання президентом Росії нинішнього прем'єр-міністра Росії Владіміра Путіна. Про це він сказав в інтерв'ю журналу "Контракти".

На думку депутата, справа щодо Тимошенко закриває для президента Віктора Януковича й зв'язки із заходом, і зв'язки з Росією, а також дозволяє екс-прем'єру стати серйозною конкуренткою йому.

"Ні з того ні з сього Віктор Федорович закриває для себе шлях на захід, свариться з Росією. І головне - створює собі серйозне протиставлення в особі людини, у якої знову буде політичне майбутнє і яку, думаю, випустять з в'язниці після інавгурації Володимира Путіна (той дотисне, він зможе це зробити)", - заявив Чорновіл.

Депутат вважає, що чинний президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв і Янукович є партнерами, у той час як Путін Януковича партнером не бачить.

"У таких обставинах Мєдвєдєв дійсно є партнером Януковича - вони вибудували ці відносини. А Путін вибудовувати їх не збирається, він не бачить Януковича своїм партнером. Тому після інавгурації двовладдя закінчиться", - вважає Чорновіл.

Таким чином, на його думку, Тимошенко може отримати шанс стати президентом України.

"Тимошенко зможе отримати шанс бути обраною президентом України. Янукович хіба не розуміє, що у своєму бажанні помститися в нього незабаром не буде країни, у якої можна буде попросити політичного притулку", - зазначив парламентарій.

Чорновіл зазначив, що в складі фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" є багато представників, готових підтримувати політику Росії, якщо її очолить Путін.

Нагадаємо, Росія заявила про антиросійський підтекст вироку Тимошенко. Втім, прем'єр-міністр Микола Азаров заперечує такий підтекст і зазначає, що проінформував про це Путіна під час їхньої зустрічі.

Як відомо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році.

Вибори президента Росії мають відбудуться в березні 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.