НОВИНИ

Росія узгодила з ЄС усі спірні питання щодо СОТ

Представники Європейського Союзу заявляють, що їм вдалося вирішити з Росією останні спірні питання в ході переговорів про прийняття Росії до Світової організації торгівлі (СОТ).

За словами члена Єврокомісії, відповідального за питання торгівлі, Карела де Гухта, сторони прийшли до компромісу з питань, що стосуються автомобільної промисловості, експорту продовольства до Росії і квоти на експорт деревини з Росії.

Член Єврокомісії також закликав Росію і Грузію досягти компромісу на двосторонніх переговорах, що ведуться за посередництва Швейцарії.

Представник ЄС висловив сподівання, що Росія зможе приєднатися до СОТ вже в грудні нинішнього року.

Як повідомлялось, Україна планує подати заявку до СОТ для забезпечення можливості упродовж трьох років ініціювати, у разі потреби, перегляд тарифних мит.

За словами президента УCПП, народного депутата від Партії регіонів Анатолія Кінаха, це «не має прямого відношення до Митного союзу, але якщо за якимись групами товарів у наших партнерів по МС будуть дуже великі тривоги з приводу можливого реекспорту з території України, то цей механізм може сприяти, скажімо так, вирівнюванню умов».

Наприкінці вересня український уряд затвердив зверненнядо СОТ щодо підвищення ввізного мита на автомобілі з 10% до 25%. Якщо це відбудеться, вартість імпортних автомобілів зросте на 10-13%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.