НОВИНИ

Каддафі не перший диктатор, що закінчив життя безславно

Колишній Лідер Лівії Муаммар Каддафі – не перший, хто не хотів визнати кінець свого правління. Багато диктаторів світу скінчили життя безславно.

В 1971 році Іді Амін повалив режим президента Оботе в Уганді та заснував один з найжорстокіших режимів Африки, за якого було знищено від 300 до 500 тис осіб. 1979 року Амін утік в Лівію, до свого друга Каддафі, котрий переправив його в Джиду, Саудівську Аравію. Там в 2003 році Амін помер від ураження печінки та нирок.

Ніколае Чаушеску зробив швидку кар’єру комуніста, очоливши в 1965 році Комуністичну партію Румунії. З часом він перебрав на себе все більше повноважень, поки не став «правителем». До кінця 80-х рр. Чаушеску довів економіку Румунії до колапсу. Горезвісні таємні служби Чаушеску депортували, катували та вбивали політичних супротивників. Разом зі своєю дружиною в 1989 році диктатор втік, рятуючись від акцій протесту в Бухаресті, проте, незабаром обох було схоплено солдатами та засуджено військовим трибуналом до страти. Страту було негайно виконано. Відеозапис страти транслювався по телебаченню.

У якості начальника військового штабу Августо Піночет в 1973 здійснив заколот  проти президента Чилі  Сальвадора Альєнде. Ставши президентом, він жорстоко розправлявся з інакодумцями. В 1998 році Піночет був заарештований на вимогу Іспанії в Лондоні та після 16 місяців в лікарні диктатора оголосили здатним давати свідчення, переправивши його на батьківщину. Слідство у справі Піночета велося до кінця його життя. 10 грудня 2006 року у віці 91 року Піночет помер у військовому госпіталі Чилі.

Франсуа «Тато Док» Дювальє в 1957 році здійснив путч в Гаїті та став правити країною, жорстоко розправляючись з противниками. Через деякий час Дювальє проголосив себе довічним президентом. Всі спроби його вбивства зазнавали поразки. В 1971 році Дювальє помер від серцевого нападу.

16 квітня 1945 року почався радянський наступ на Берлін, де диктатор Адольф Гітлер ховався зі своєю коханою Євою Браун. На наступний день після свого весілля 30 квітня 1945 року пара разом здійснила самогубство в бункері імперської канцелярії в Берліні.

Іракський диктатор Саддам Хусейн був схоплений в 2003 році в цегляному отворі в землі за 15 км від його рідного міста Тікріт. Він носив довгу бороду і був майже не схожий на колись могутнього воєначальника. Пізніше Хусейна було засуджено до смертної кари через спеціальний трибунал. 30 грудня 2006 року диктатора було страчено в Багдаді.

За підтримки Червоних кхмерів Пол Пот в 1975 році прийшов до влади в Камбоджі. До 1979 року жертвами режиму диктатора стали більше 2 млн камбоджійців. В 1979 році диктатора було скинуто в`єтнамськими військами, які ввійшли в країну. Сам же диктатор втік. Лише в 1997 році важко хворого диктатора було знайдено в його схованці в джунглях недалеко від кордону з Таїландом. В результаті показового процесу Пол Пота було засуджено до довічного ув’язнення. В 1998 році він помер під домашнім арештом.

Муаммар Каддафі прийшов до влади в Лівії внаслідок військового перевороту в 1969 році. Внаслідок повстань, які почалися в лютому 2011 року та з часом стали масовими, Каддафі був змушений тікати та переховуватись. 27 червня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Каддафі за злочини проти людства. 20 жовтня при захопленні міста Сірт повстанці вбили Каддафі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.