НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: зона вільної торгівлі з ЄС – це можливість, якою треба вміти скористатися

Непідписавши угоду про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, Україна втратить шанс на інструмент модернізації економіки. Про це в коментарі Тижню заявив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

«Від непідписання цієї угоди може програти в цілому економіка України, оскільки ми можемо втратити шанс вступу в зону вільної торгівлі з ЄС як інструмент модернізації української економіки», – зазначив він.

Експерт виділяє декілька позитивних компонентів угоди про зону вільної торгівлі для української економіки.

«Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом дасть можливість Україні забезпечити доступ українських товарів без мита на терени ЄС і в зворотньому напрямку – в Україну. Це, звичайно, створить конкуренцію для українських виробників, але такий доступ товарів – це абсолютне забезпечення відповідних споживацьких потреб. Також це і обмін послугами, що матиме суттєвий вплив на економіку України», – стверджує Бураковський.

«Звичайно, зона вільної торгівлі з ЄС – це не інструмент, який гарантує автоматичні виграші і позитивні ефекти, це можливість, якою треба вміти скористатися», – додає експерт.

На думку виконавчого директора Міжнародного Фонду Блейзера Олега Устенка, підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС збільшить притік іноземних інвестицій в Україну, створить додаткові можливості для працевлаштування населення, а також запровадження нових технологій виробництва тощо.

«У випадку непідписання цієї угоди втратиться можливість отримати потенціал та перспективи для економічного зросту України», – додав він.

Нагадаємо, 20 жовтня Україна і Європейський Союз завершили переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі. Втім, наступний так званий політичний етап домовленостей планується наступного тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.