НОВИНИ

У Брюсселі обговорюють дату можливого візиту Януковича

Додатковим сигналом про готовність Києва та Брюсселя продовжити пошук компромісу щодо угоди про асоціацію з Євросоюзом стала інформація про те, що сторони приступили до переговорів про нову дату візиту президента Віктора Януковича до Брюсселя.

Як повідомляє «Коммерсанть-Україна» у матеріалі «Киев выиграл раунд», один зі співрозмовників видання зазначив, що як робочий варіант розглядається третій тиждень листопада.

У представництві ЄС в Україні також уточнили, що переговори з приводу політичної частини щодо угоди про асоціацію відбудуться в Києві наступного тижня. За інформацією видання, під час дискусії буде обговорюватися не тільки затребувана українською стороною перспектива членства, але й ряд інших суперечливих положень договору, в тому числі строк його дії та порядок перегляду положень, включаючи норми зони вільної торгівлі. Зокрема, українська сторона пропонує встановити десятирічний термін дії документу, а європейці хочуть зафіксувати його безстроково.

Крім цього, як пише видання, під час перебування з візитом до Брюсселя першого віце-прем’єра Андрія Клюєва для обговорення технічних питань угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом у четвер, 20 жовтня, представники Брюсселя уникали згадок про конкретні проблеми з демократією в Києві і обмежилися натяками.

Європейські чиновники і депутати Європарламенту у виступах на конференції ні разу не згадали прізвище Тимошенко, хоча було очевидно, що йдеться саме про неї.

«Ми всі знаємо, які є перешкоди (для підписання угоди про асоціацію – Ред.). Але чи повинні ми вичитувати Україну з висоти ЄС, чи нам слід продовжити пошук шляхи для співпраці? Думаю, ми виберемо неправильний шлях, якщо будемо створювати зв'язок між зоною вільної торгівлі і окремими справами в окремих судах!» - переконував присутніх депутат ЄП Адріан Северін (Румунія, позафракційний).

У свою чергу, Клюєв вчора пообіцяв виконати умови, поставлені ЄС, зокрема, що стосуються декриміналізації дій колишнього керівництва України.

«Президент з парламентом працюють над тим, щоб вирішити це завдання в найкоротші терміни. Є кілька шляхів, і я сподіваюся, що ми вирішимо цю проблему, щоб не було ніяких перешкод для підписання угоди про асоціацію», - заявив перший віце-прем'єр, також утримавшись від конкретизації політичних проблем на шляху договору про угоди про асоціацію.

Як повідомлялося, 20 жовтня Україна і Європейський Союз завершили переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі. За словами Єврокомісара з питань торгівлі Карла де Гухта, підсумкового тексту договору ще не існує - експерти мають документально оформити досягнуті домовленості.

Нагадаємо, раніше був запланований візит президента України Віктора Януковича в Брюссель на 20 жовтня. Втім, його перенесли. За словами офіційного представника європейської комісії Піа Хансен, «прийнято рішення перенести цей візит на зручніший момент в наших двосторонніх стосунках».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.