НОВИНИ

Податківці через рекламні оголошення викрили 2 тисячі "тіньовиків"

Через рекламні оголошення про вакансії податківці знайшли 2 тисячі підприємців, які платили працівникам більше, ніж декларували у своїх звітах. Про це повідомив заступник голови Державної податкової служби України Олександр Клименко.

За його словами, в рамках виконання програми подолання «тіньової» зайнятості податкова служба проглянула більше 6 тисяч оголошень у ЗМІ, в яких юридичні та фізичні особи запрошували фахівців на роботу. У кожному третьому випадку сума запропонованої зарплати відрізнялася від вказаної у податкових деклараціях.

«Це один з методів, як можна встановити реальну зарплату. Наприклад, один з дніпропетровських підприємців офіційно виплачував працівникам 400 грн. Однак в оголошенні про наявні вакансії сума запропонованого доходу була дещо інша - 1,2 тис. грн. Звичайно, такі протиріччя викликають відповідні запитання у податківців», - підкреслив Клименко.

Загалом з початку року податківці  вивели з «тіні» понад 170 тис. осіб. З них 98 тис. - наймані працівники, які працювали без трудових угод, понад 44 тис. громадян зареєстрували свою підприємницьку діяльність, а 28 тис. осіб подали декларації про отримані доходи та сплатили майже 11 млн грн податку.

Податківець зазначив, що ДПС і надалі вживатиме всіх можливих заходів для залучення до оподаткування тих, хто приховує доходи.

«Місцеві бюджети сьогодні на дві третини складаються з податку на доходи фізичних осіб. Ці кошти витрачаються на нагальні потреби громади, на інфраструктуру міст та інших населених пунктів. І ми будемо робити все, аби у громад ці гроші були. Якщо треба буде читати всі рекламні оголошення – будемо читати», - підсумував Клименко.

Він додав, що цього року громадянам направлено 200 тис. персональних повідомлень з проханням задекларувати свої доходи.

Зазначимо, як нещодавно під час засідання Економічної ради громадських об'єднань, асоціацій промисловців, підприємців і роботодавців повідомив глава Ради підприємців при Кабінеті міністрів Леонід Козаченко, запровадження Податкового кодексу призвело до переходу в «тіньовий» сектор більше 30% малого бізнесу України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.