НОВИНИ

Пинзеник не бачить в угоді в рамках СНД вільної торгівлі

Угодою про зону вільної торгівлі в рамках СНД передбачено все, крім вільної торгівлі. Так прокоментував підписаний днями документ екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

Як повідомили у прес-службі Пинзеника, економіст зазначив, що в угоді є все, крім вільної торгівлі. "Бо вільна торгівля означає відсутність мит на експорт, імпорт, кількісні та інші обмеження", передає ЛІГАБізнесІнформ.

"Невже газ став позицією вільної торгівлі? Ні, енергетичні ресурси вилучені з режиму. Російські підприємства купуватимуть газ за однією ціною, а українські - у кілька разів вище", - пояснює екс-міністр, при цьому підкреслюючи, що за таких умовах важко конкурувати.

"Угода про вільну торгівлю при енергетичних вилученнях на користь однієї країни є нонсенсом", - підкреслив він.

Пинзеник звертає увагу, що підписанти не забули і про вилучення відносно імпорту з України. "З преси вже відомо про цукор. Оприлюднення тексту угоди може показати і інші сюрпризи", - зазначив він.

Підписана угода не погіршує для країни вже наявні умови, вважає Пинзеник. "Тому що подібних угод про вільну торгівлю - точніше ілюзію вільної торгівлі - у нас підписано вже не одну як на двосторонній, так і багатосторонній основі", - підкреслив він.

"Зрозумілі переваги в торгівлі для Росії, де діють субсидовані ціни на газ. Можливо, і ми доживемо до часу, коли українські національні інтереси будуть захищатися хоча б так, як це робить російська сторона. Коли українська реакція на спільно знайдений скарб буде однозначною: ділити не по-братськи, а порівну", - підсумував Пинзеник.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що угода дозволить поліпшити торговельний баланс та зменшити економічні ризики. "Я сподіваюся, що всі країни СНД швидко ратифікують Угоду, і з 1 січня наступного року вона почне діяти. Тому вже в 2012 році Україну може істотно збільшити зовнішньоекономічний товарообіг і отримати додатковий приріст ВВП на рівні, ми очікуємо, 2%", - заявив він. Як зазначив Азаров, за розрахунками уряду, додаткові доходи тільки в перший рік дії Угоди можуть дати близько 9,5 млрд.грн.

18 жовтня в ході засідання глав урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі. У той же день прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив сподівання, що підписана угода про зону вільної торгівлі в рамках СНД вступить в силу з січня 2012 року.

Угода про ЗВТ підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова і Киргизія. Не підписали угоду Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.