НОВИНИ

Путін пояснив, яку насправді угоду вчора підписав Азаров

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вказує на відсутність конкретно застережених термінів скасування вилучень в угоді про зону вільної торгівлі Співдружності Незалежних Держав. Про це він сказав на спільній прес-конференції в Санкт-Петербурзі (Росія) глав урядів країн митного союзу ЄЕП.

«Ці обмеження поступово будуть іти із практики нашої економічної взаємодії. Але строків закінчення дії ми поки не встановили», - сказав Путін.

Він додав, що питання строків скасування вилучень буде вирішуватися в ході консультацій із країнами-учасницями угоди.

Відповідаючи на запитання, які саме групи товарів потрапили у вилучення, Путін ухильно відповів, що туди потрапили групи товарів, які становлять фіскальний інтерес для країн-учасниць угоди, у тому числі й для Росії, і назвав у їх числі енергоносії й металопродукцію.

Коментуючи причину неприєднання до угоди Туркменістану, Узбекистану й Азербайджану, Путін зазначив, що ці країни хочуть додатково вивчити питання вилучень товарних груп і питання застосування мерло митного контролю й захисту.

Як повідомляло агентство, 18 жовтня 8 країн СНД, у тому числі й Україна, підписали угоду про створення зони вільної торгівлі, однак з рядом вилучень щодо окремих груп товарів (на які мита все-таки передбачено).

Прем'єр-міністр Микола Азаров назвав негативом передбачені в угоді вилучення, однак при цьому зазначив, що документ передбачає конкретні строки скасування вилучень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.