НОВИНИ

Лужков звинуватив Мєдвєдєва у нездатності вирішувати проблеми країни

Екс-мер Москви Юрій Лужков вважає, що обрання Владіміра Путіна наступним президентом Росії краще, ніж переобирати нинішнього – Дмітрія Мєдвєдєва. Про це він заявив у інтерв’ю російській редакції Радіо Свобода, коментуючи прогнозовану ротацію в Кремлі.

«Ротація президентства Путіна - це, принаймні, більш правильно, ніж висування у президенти Мєдвєдєва. Мєдвєдєв довів свою нездатність вирішувати проблеми країни. Але я можу сказати, що пропозиція щодо прем'єрства (я маю на увазі прем'єрство Медведєва) для Росії буде драматично-негативним, як і нинішнє президентство Мєдвєдєва. Медведєв не готовий до вирішення завдань управління країною на найвищому державному рівні. Це стосується посади не тільки президента, а й прем'єра. Медведєв як прем'єр буде дуже слабкий. Росії зараз потрібно, змінюючи владу, змінюючи президента, поставити на чолі уряду людину, яка б відроджував економіку країни. Не на нафту і газ, не на природних ресурсах. А на простих продуктах, на простому виробництві. Починаючи з сільськогосподарського виробництва і закінчуючи автомобілями, літаками, судами, електронікою, товарами народного споживання, ліками і так далі - того, що ми практично повністю втратили. Ми на 70% у простому сільськогосподарському виробництві залежимо сьогодні від імпорту. До речі, це ж ті самі гроші, які держава витрачає, отримуючи долари за нафту», - пояснив Лужков.

На його переконання, головними чинниками призначення Мєдвєдєва главою уряду можуть стати «вірність політичному тандему і авторитет Путіна, але не авторитет майбутнього прем'єра».

Як повідомлялось, нещодавно Лужков презирливо відгукнувся про політичну систему Росії, назвавши її «гіпертрофованою версією Візантії», що підпорядкована примхам Кремля

Нагадаємо, минулого року у вересні президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ «Про дострокове припинення повноважень мера Москви», яким звільнив Юрія Лужкова з посади мера Москви «у зв'язку з втратою довіри президента Російській Федерації».

За неофіційною версією Лужков став жертвою боротьби за реальну владу між Мєдвєдєвим і Путіним перед майбутніми президентськими виборами. До своєї відставки Лужков підтримував Путіна.

Згодом проти дружини Лужкова порушили низку кримінальних справ. Дійшло до того, що Лужков змушений був покинути Росію, і спробував отримати дозвіл на проживання у Латвії, але отримав відмову.  

Читайте також: Розчарування Мєдвєдєвим

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.