НОВИНИ

Уряд продовжує приховувати рівень реальної інфляції

В Україні найближчим часом при високому показнику зростання валового внутрішнього продукту (ВВП), низькій офіційній інфляції та виконанні дохідної частини бюджету, спостерігатиметься зниження життєвого рівня. Про це заявив директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин під час круглого столу на тему: «Україна і МВФ. Що далі?» в Інституті Горшеніна 18 жовтня.

За словами Юрчишина, це відбуватиметься внаслідок невідповідності реального і офіційного рівня інфляції. Саме це є «тим джерелом, через яке наповнюється і ВВП, і бюджет».

Свою позицію Юрчишин пояснив тим, що реальна інфляція сьогодні набагато вище, ніж офіційна. У свою чергу це дає можливість говорити про зростання номінального ВВП, що є підставою для збільшення надходжень до бюджету.

«Високий номінальний ВВП, низький рівень офіційної інфляції, низький дефлятор – це високий реальний ВВП. Це дасть можливість влади говорити про те, що у нас небачене економічне зростання. Більш того, це підтверджуватиметься надходженнями до бюджету, який наповнюватиметься номінальними гривнями, але при цьому реальна вартість цих гривень істотно знижуватиметься. Ми маємо величезні ножиці: з одного боку, неначе все добре, номінально все виконується, але реальний життєвий рівень знижуватиметься», - пояснив Юрчишин.

Як повідомлялось, раніше Юрчишин пояснював, що деструктивні дії влади, починаючи з прийняття недолугих Податкового кодексу, пенсійної реформи та інших законів не сприяють розвитку економіки.

За його словами, «якби влада не ігнорувала думку фахівців, зокрема, підприємців, а також не лобіювала інтереси наближених до неї бізнес-груп, економіка зростала більш швидшими темпами.

Тим часом міжнародні експерти прогнозують, що 2013 року зростання ВВП в Україні становитиме 4,5%. Середня інфляціядо кінця 2011 року дещо зросте, а в 2012 році складе 9%, а в 2013 - 8,5%. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.