НОВИНИ

Янукович пообіцяв Мєдвєдєву стабільно платити за газ

Україна виключає проблеми з оплатою і транзитом російського газу. Про це Президент Віктор Янукович сказав у Донецьку на спільній прес-конференції із Президентом Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим.

«Ми стабільно платимо й будемо платити за газ, стабільно його прокачували в Європу й будемо прокачувати», - сказав він.

Янукович зазначив, що Україна в повному обсязі виконуватиме свої зобов'язання.

Водночас він висловив надію на те, що найближчим часом буде досягнуто домовленостей щодо подальшого співробітництва в газовій сфері, які відповідатимуть національним інтересам двох країн.

У свою чергу Мєдвєдєв також підкреслив необхідність виконання двосторонніх договорів вчасно й у повному обсязі, однак припустив можливість зміни раніше досягнутих домовленостей, якщо це відповідає інтересам обох сторін.

Він також висловив надію, що Україна й Росія зможуть виробити такий формат газового співробітництва, який буде прозорим, юридично коректним, відповідатиме сучасним умовам, взаємовигідним і орієнтованим на роки вперед.

Раніше Янукович заявив, що Україна буде змушена підвищити тарифи на газ для населення вже в наступному місяці, якщо не зможе домовитися з Москвою про більш низькі ціни на паливо.

Як повідомлялось, на початку жовтня Україна гарантувала транзит газу своєю територією до країн Європи.

Також уряд прогнозує збільшення транзиту природного газу через територію України на 11,56%, або на 11,398 млрд куб. м до 110 млрд куб. м в 2012 році порівняно з 2010 роком.

Україна домагається перегляду газових контрактів з РФ, вважаючи ціну на газ завищеною, а на транзит - навпаки, заниженою.

Читайте також: Диявол у «дрібницях» 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.