НОВИНИ

Лукашенка бореться з кризою заборонами, звільненнями і розпродажами

Влади Білорусі у боротьбі з кризою застосовує різноманітні методи – від заборони на вивезення продуктів харчування до розпродажу уживаного майна Національного банку.

Так, 17 жовтня Національний Банк Білорусії виставив на продаж майно, що не використовувалось, у тому числі вживане.

З нового майна потенційним покупцям пропонуються чашки, чайник, портфель, валіза, стельова плитка, коробки, посилочні ящики, мішковий папір. Також можна придбати вживані герби, гобелен, диктофон, іонізатори повітря, сейфи, стереокомплекс, стіл, телевізор, шафу.

Вартість пропонованого майна невисока: нова кавова чашка з блюдцем коштує 3020 білоруських рублів - менше $ 0,5 за офіційним курсом, 2 портфелі (кейси), коштують у перерахунку на долари близько $37 за штуку, панелі стельові Ultima SLZ – $5,5 за квадратний метр, мішковий папір – по  $0,22 за кілограм. З усього майна найдорожче коштує гобелен - $6533.  Герб Білорусії обійдеться покупцеві в $82, а сейф, яких продається 2 штуки - $2 тисячі за штуку.

У серпні в Мінську сімох директорів магазинів було звільнено з роботи за порожні прилавки. У міськвиконкомі факти напівпорожніх полиць в деяких магазинах столиці розцінили як небажання працювати керівництво торговельних об'єктів. «Якщо є порожні прилавки - повинно послідувати звільнення директора магазину», - сказав мер столиці, підкресливши, що можливості для заповнення товарами полиць магазинів міста сьогодні є.

Також у серпні, Національний банк Білорусі заборонив продавати валюту в обмінних пунктах. У листі, направленому Нацбанком Білорусі в комерційні банки, заборона названа "рекомендацією". Нацбанк пояснює, що куплену в населення валюту банки зможуть потім продавати "на соціальні цілі" - за письмовими заявами громадян, які потребують "імпортних" грошей для оплати навчання або лікування за кордоном.

Пізніше президент Білорусі Аляксандр Лукашенка доручив Нацбанку не пізніше жовтня 2011 року ввести електронну система обліку покупки валюти за паспортом, щодо кожного покупця персонально.

У червні, Рада міністрів Білорусі ввела дворазовий збір за вивезення зі своєї території ряду товарів понад встановлені норми, а також заборонила вивіз деякої продукції.

Зокрема, введені обмеження на вивіз автомобільного палива і на його продаж. Тепер на автозаправних станціях паливо буде відпускатися в обсязі не більше 200 літрів на один вантажний транспортний засіб.

Спеціальним збором оподатковуються свинина і м'ясо птиці, цукор, борошно, сичужні сири, тваринне масло, тютюнові вироби білоруського виробництва, м'ясні і молочні консерви.

До переліку товарів, тимчасово заборонених до вивезення фізичними особами, увійшли побутові холодильники та морозильники виробництва ЗАТ «Атлант», газові плити, цемент, синтетичні миючі засоби, крупа і макаронні вироби.

Нагадаємо, Білорусь для боротьби з кризою бере мільярдні кредити у МВФ, Росії, Венесуели, Німеччини, Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Крім того, Білорусі надають кредити ЄврАзЕС та Іран.

12 жовтня курс білоруського рубля впав до історичного мінімуму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.