НОВИНИ

Івано-Франківська обласна рада також вимагає звільнення Тимошенко

Івано-Франківська обласна рада на позачерговій сесії прийняла звернення до Президента Віктора Януковича із закликом сприяти звільненню колишнього прем'єр-міністра, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це повідомив прес-секретар облради Ігор Пасічняк.

З його слів, за це рішення проголосували всі 64 депутати, які були зареєстровані в залі.

Автори документа, адресованого також Верховній Раді та Генеральній прокуратурі, зазначають, що вирок, винесений Тимошенко Печерським районним судом Києва, є піком політичних репресій проти представників опозиційних сил.

«Очевидним є факт, що кримінальні переслідування стосуються винятково представників опозиційних політичних сил. Мова йде про порушені кримінальні справи проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших колишніх урядових чиновників, а також проти учасників підприємницького «Майдану», членів ВО «Свобода», - сказано у зверненні.

На думку депутатів, виборче переслідування винятково представників опозиції, зокрема Юлії Тимошенко, є яскравим прикладом використання кримінального судочинства в політичних цілях.

Автори звернення вважають, що цими судовими рішеннями влада намагається остаточно знищити політичну опозицію напередодні чергових парламентських і наступних президентських виборів.

Як повідомлялось, раніше Хмельницька міська рада також прийняла звернення до президента Віктора Януковича із закликом сприяти звільненню Юлії Тимошенко.

Також депутати просять парламенти країн ЄС і асамблеїОБСЄконтролювати дотримання українською владою конвенції з прав людини під часрозглядуапеляціїзахистуТимошенко.

Нагадаємо, 11 жовтня суд Києва засудивТимошенко до 7 років ув'язнення за перевищення повноважень при укладенні газових контрактів з Росією у 2009 році і зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд гривень збитків, нанесених в результаті їх підписання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.