НОВИНИ

Суд скасував договір на закупівлю вакцин урядовцями Тимошенко

Господарський суд Києва визнав недійсними рішення тендерного комітету Міністерства охорони здоров'я України, договір між МОЗ України, ДП «Укрвакцина» і ТОВ «Інтерфарм» про закупівлю вакцини «Пентаксим» у 2009 році. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратура.

«За позовом Генеральної прокуратури України 18 жовтня господарським судом м. Києва визнано недійсними рішення тендерного комітету Міністерства охорони здоров'я України від 28.01.2009, договір між МОЗ України, ДП «Укрвакцина» і ТОВ «Інтерфарм» від 05.02.2009 про закупівлю вакцини Пентаксим та стягнення з останнього до державного бюджету коштів, отриманих за договором, у розмірі 123,5 млн. грн.», – йдеться в повідомленні.

За повідомленням прес-служби, під час перевірки з’ясувалося, що зазначену закупівлю проведено з численними порушеннями законодавства про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, на підставі підроблених документів та за значно завищеною ціною, внаслідок чого державі завдано збитків на суму в розмірі понад 63,5 млн. грн.

Нагадаємо, у червні цього року правоохоронці затримали керівника ДП «Укрвакцина», якому інкримінується зловживання службовим становищем, укладання та підписання із порушеннями трьохсторонній договір про закупівлю вакцини «Пентаксим» на 2009 рік.

У серпні МВС повідомляло, що завершило досудове слідство у цій кримінальній справі стосовно високопосадовців Міністерства охорони здоров’я та керівників комерційних структур. Обвинуваченим окрім розкрадання, також інкримінується зловживання своїм службовим становищем, контрабанда, легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, та службове підроблення. Стосовно трьох обвинувачених застосовано запобіжний захід - взяття під варту.

Як повідомлялося, Генпрокурор Віктор Пшонка заявляв, що вакцина за завищеними цінами закуповувалася чиновниками, якими керувала екс-глава уряду Юлія Тимошенко.

Окрім цього, окружний суд штату Орегон (США) збільшив до $60 млн суму компенсації за позовом державного підприємства «Укрвакцина» проти американської компанії Olden Group.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.