НОВИНИ

Янукович з Мєдвєдєвим спростили перетин кордону для 30 млн громадян

Україна та Росія домовилися про порядок перетину кордону мешканцями прикордонних регіонів.

Відповідну міжурядову угоду було підписано за підсумками засідання 2 україно-російського міжрегіонального економічного форуму.

Як раніше повідомляв Коммерсант-Украина, документ передбачає полегшення режиму перетину кордону для мешканців шести суб'єктів РФ (Брянська, Курська, Білгородська, Воронезька, Ростовська області та Краснодарський край) і шести українських регіонів (Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька області і Автономна республіка Крим).

Ця угода спростить режим перетину кордону для 29,6 млн людей, що проживають на цих територіях (дані за 2010 рік). Раніше в місцях перетину кордону могли проходити тільки жителі прикордонних районів.

Крім того, було підписано міжурядові угоди про співробітництво та взаємодію у сфері розвитку пунктів пропуску через україно-російський кордон і про співробітництво при здійсненні спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на державному кордоні.

Також було підписано протокол між Державною митною службою України та Федеральною митною службою Росії про взаємне визнання окремих результатів митного контролю товарів і транспортних засобів при здійсненні митних операцій під час перетину україно-російського державного кордону.

Вони також підписали спільну заяву про першочерговий пропуск через кордон товарів з обмеженим терміном використання.

Також було підписано низку угод між регіонами України та Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.