НОВИНИ

Американські військовики провалили низку операцій проти талібів

Збройні сили США й Афганістану провалили проведення операцій, спрямованих проти одного з угруповань талібів, які здійснюють напади в Пакистані з афганської території, заявили пакистанські військові.

Раніше внаслідок рейду бойовиків, які є прихильниками одного з лідерів талібів Маулві Фазлулли, загинуло близько сотні пакистанських військових.

За словами представника пакистанської армії, генерала Атара Аббаса, Фазлулла та його угруповання досі становлять небезпеку для Пакистану і вкотре намагаються розташуватися у регіоні Сват.

До 2009 року Фазлулла керував талібами у долині Сват, що більш як за 200 кілометрів на північний захід від столиці Ісламабада, доки внаслідок операції пакистанської армії він не був змушений втікати в Афганістан.

Як повідомлялось, у червні президент Афганістану Хамід Карзай повідомив, що США беруть участь у мирних переговорах з керівництвом руху «Талібан». Інформація про такі переговори з'являлася і раніше, але Карзай уперше підтвердив її на найвищому рівні.

За словами Карзая, в переговорах з талібами беруть участь «іноземні військові та представники США».

У липні в Кандагарі убили брата президента Хаміда Карзая - Ахмед Валі Карзая.

 20 вересня у Кабулі у власному будинку вбили екс-президента Афганістану Бурхануддіна Раббані, який очолював Вищу раду миру країни. На момент вибуху Раббані зустрічався з представниками талібів, один із яких, ймовірно, і проніс бомбу, заховану в тюрбані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.