НОВИНИ

У Могилянки через суд відбирають гуртожитки

Києво-Могилянську академію за рішенням суду можуть позбавити будівель гуртожитків. Про це йдеться у відкритому зверненні студентів до президента Віктора Януковича, прем’єр-міністра Микола Азарова і уповноваженого ВР з прав людини Ніни Карпачової.

Як повідомили Тижню у прес-службі академії, для  забезпечення студентів, аспірантів гуртожитками у 2002 році НаУКМА придбав у Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів  профспілок України «Укрпрофоздоровниця» кілька будівель санаторію «Зірка» в смт. Ворзель.

«Згодом будівлі були відремонтовані та в них  поселено студентів університету. Проте у 2011 році прокуратура міста Ірпеня Київської області оспорила права ЗАТ «Укрпрофоздоровниці» продавати майно та разом з тим і договір купівлі-продажу, який уклав університет», - сказано у зверненні, підписаному представниками Студентської колегії НаУКМА  та мешканцями гуртожитку в смт. Ворзель.

Спочатку, Господарський суд Київської області відмовив у задоволенні позовних вимог прокуратури міста  Ірпеня в інтересах регіонального управління ФДМУ Київської області про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна між ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» та НаУКМА.

За іншим позовом прокурора міста Ірпеня Господарський суд Київської області визнав недійсним договір купівлі-продажу, визнав права власності Фонду державного майна на витребування майна із незаконного володіння.

«Отже, наразі ми маємо два протилежних рішення, проголошених в  одному і тому ж Господарському суді Київської області. Абсурд ситуації  полягає в тому, що Національний університет «Києво-Могилянська академія» також належить до державної форми власності. Тому гуртожиток в смт. Ворзель відбирається не на користь держави,  а  на  шкоду  нашому університету  – закладу державної форми власності», - йдеться у зверненні студентів до посадовців.

Студенти також нагадали, що університет є  добросовісним набувачем майна у Ворзелі. 

«Якщо рішення, яким визнано договір купівлі-продажу недійсним, не буде скасовано, то студенти, які мешкають у гуртожитку в смт. Ворзель будуть виселені без надання іншого помешкання, оскільки гуртожитки університету повністю укомплектовані… Просимо Вас виправити ситуацію. В іншому випадку ми залишаємо за собою право боротися за свої права всіма доступними легальними засобами», - говориться у студентському зверненні.

Як відомо, раніше «Києво-Могилянська академія» звернулася до Окружного адмінсуду Києва з позовом до Міносвіти щодо розподілу місць держзамовлення на 2011/2012 навчальний рік.

Нагадаємо, раніше міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах буде виправданим, оскільки в 2010 році школи закінчили 340 тис. осіб, а в 2011 році випускників буде тільки 191 тис.

Ще наприкінці минулого року президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт розкритикував підготовлений Міносвіти проект закону «Про вищу освіту», який зараз знаходиться в парламенті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.