НОВИНИ

Експерт: Заходу потрібно допомогти Україні вилізти із «пострадянського болота»

Західні політики повинні звернути увагу на виховання майбутніх поколінь українців, які би стали носіями реформ, зменшивши концентрацію на теперішніх елітах. Про це пише директор з Росії та Євразії Центру американського прогресу Семюель Чарап у своїй статті оприлюдненій на сайті центру.

Семюель Чарап вважає, що вирок Тимошенко став останнім доказом того, що парадигма про «перехід», яка так добре працювала в Центральній та Східній Європі після комунізму, просто більше не працює далі на схід.

На його думку, українські еліти слабко зацікавлені в проведенні реформ, необхідних для європейської інтеграції, котра може змусити їх послабити свій контроль над політикою та економікою.

«Суспільство – проєвропейське у тому сенсі, що воно підтримує європейські стандарти життя та безвізовий режим пересування, проте не готове трансформуватися так само, як це зробили західні сусіди. Громадянське суспільство є динамічним, проте, слабким та політично маргіналізованим» - вважає Чарап.  

Автор зазначає, що раунди інтеграції в Східній та Центральній Європі проходили через болючі реформи, які керувалися поштовхами знизу, чого зараз бракує Україні.

Україна, так само як і Молдова та Грузія та інші країни колишнього СРСР зараз потребують відновлення фокусу ЄС на побудові суспільства та меншої концентрації на теперішніх елітах. «Західні політики повинні звернути увагу на виховання майбутніх поколінь українців, які би стали носіями реформ та на зміни на мікрорівні, наприклад, зміни роботи судів», - зазначає експерт.  

Такі заходи, на думку, Чарапа, є єдиним способом прорвати «пострадянське болото корумпованого, авторитарного правління».

Вашингтон та Брюссель повинні дивитися поза виборами та окремими лідерами, в «інституційну гнилість» системи, яка з вироком Тимошенко вийшла на перший план. Її виправлення не буде легким та швидким процесом, проте це є умовою для того, щоб Україна стала частиною Європи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.