НОВИНИ

Голова сільради на Львівщині наклав вето на вулицю батальйону «Нахтігаль»

Голова Нежухівского сільської ради Михайло Яхван в п'ятницю, 14 жовтня, наклав вето на рішення ради про перейменування вулиці Миру в селі Райлі на вулицю Воїнів батальйону «Нахтігаль».

Про це повідомляє газета «Коммерсанть-Украина».

Як пише видання, у самому селі мешканці до цих пір не можуть прийти до себе, оскільки ніхто не очікував такої гострої реакції на нову назву вулиці. У неділю, 16 жовтня, після недільного богослужіння люди оточили сільського голову біля церкви і вимагали «повернути вулицю Миру»: вони, виявляється, не знали про історичне минуле «Нахтігалю».

За словами Яхвана, сьогодні відбудеться позачергова сесія сільради, де буде прийнято рішення зберегти колишню назву вулиці.

Яхван зізнався, що для нього як і раніше загадка, чому було обрано саме таку назву. «Батальйон «Нахтігаль» тут ніколи не був, ніхто зі старожилів села чи їхніх родичів не був у його складі», - пояснив він, додавши, що не очікував «такого скандалу», а представники ВО «Свобода» ввели в оману і його, і мешканців села.

«До нас звернулися «свободівці» з пропозицією перейменувати вулицю. Почали збирати підписи - згоду дали тільки 38 осіб з 322, які проживають у селі. Крім того, оскільки ВО «Свобода» виступило ініціатором такого рішення, то і мешканці села, і депутати ради думали, що всі фінансові питання з перереєстрації документів і виготовлення табличок візьме на себе саме ця партія», - пояснив Яхван.

Голова львівської обласної організації ВО «Свобода» Ірина Сех відмовила в коментарі:

«Я не знаю, що там зараз відбувається. Мешканці села повинні самі прийняти рішення». Депутат Стрийської райради від ВО «Свобода», ініціатор перейменування вулиці у селі Райлі Мар'ян Берездецький також ситуацію не коментує.

Нагадаємо, 12 жовтня стало відомо, що депутати Нежухівської сільської ради Стрийського району Львівської області за пропозицією депутата від ВО "Свобода" Мар'яна Берездецького перейменували центральну вулицю села Райлів (входить до складу цієї сільради) з вулиці Миру на вулицю Воїнів батальйону "Нахтігаль".

Міністерство закордонних справ Росії було обурене таким перейменуванням.