НОВИНИ

Україна може втратити Євро-2012 через справу Тимошенко

У Європі впевнені в показовому й політичному характері кримінального переслідування колишнього прем`єр-міністра, лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Про це депутат німецького парламенту, спікер із питань України Віола фон Крамон Таубадель заявила на прес-конференції в Харкові.

За її словами, в Європі впевнені, що судові процеси у справах опозиціонерів є показовими, порушують принципи демократії та права людини.

Депутат Бундестагу вважає, що через переслідування представників опозиції Україну можуть позбавити права на проведення Євро-2012, також ЄС може відмовитися підписувати з Україною угоду про асоціацію.

«Думаю, що наслідки будуть ще до того, як ми повернемося додому. Ми теж розповімо про наші враження. Україна хоче підписати договір про асоційоване членство в ЄС і вільну торгівлю, але укладення цього договору пов`язане з деякими політичними передумовами. Це стосується і прав людини, і основ правової держави. Україна хоче рухатися в напрямку Європи - ми це чудово розуміємо і за інших обставин, можливо, активно її в цьому підтримували б. Країни Євросоюзу не завжди дотримуються однієї думки, але в цьому випадку Європа одностайна: процес над Тимошенко - показовий і політичний без конкретного складу злочину», - пояснила німецький політик.

Представники німецької делегації також зазначили, що умови, в яких були підписані газові угоди з Росією в 2009 році, були вкрай складними для України.

«Це було політичне рішення, яке не можна переслідувати юридичними методами. Крім того, потрібно пригадати, в якій політичній ситуації був підписаний цей договір. Тоді були дуже складні умови для ведення переговорів. Це була зима 2009 р., у Болгарії та багатьох інших європейських країнах люди просто замерзали. Й, звичайно, збільшувався тиск із боку Європейського Союзу на Україну, тому що українська газотранспортна мережа не функціонувала, як належить, і ЄС наполягав на складанні нового газового договору», - зазначила голова парламентської групи, голова німецької делегації Бербель Кофлер.

Раніше на офіційній зустрічі з головою Харківської облради Сергієм Черновим і заступником голови Харківської облдержадміністрації Євгеном Савіним Кофлер також приділила багато уваги суду над Тимошенко. Вона підкреслила, що не може йтися про наближення України до Євросоюзу та Німеччини, якщо в країні не діятимуть демократичні норми та європейські цінності.

У свою чергу, Чернов зазначив, що переслідування політичних опонентів в Україні було й під час президентства Віктора Ющенка.

«У 2005 році, коли країну очолювали Президент Ющенко, прем`єр-міністр Тимошенко і міністр МВС Луценко, протягом одного тижня звільнили 20 тис. державних службовців, було порушено десятки тисяч кримінальних справ проти керівників опозиції, були заарештовані пан Кушнарьов (Євген Кушнарьов - покійний губернатор Харківської області – Ред.), пан Колесніков (нинішній віце-прем`єр-міністр України – Ред.), багато інших на районному рівні керівників опозиційних партій. І ми не чули такої підтримки опозиції. Я вважаю, що підтримка не може бути вибірковою, а повинна бути об`єктивною, інакше ми говоримо про подвійні стандарти», - заявив голова облради.

Як повідомлялось, 14 жовтня Віола фон Крамон Таубадель повідомила, що влада Харкова уникала відповідейна гострі запитання представників делегації. Зокрема, на запитання про закриття опозиційних телеканалів, мер міста Геннадій Кернес Коментуючи інформацію про закриття опозиційних каналів у Харкові, член парламентської групи Хельга Дауб заявила, що на зустрічі « ухилився від відповіді, перейшовши на тему спільної комунальної політики».

Віола фон Крамон Таубадель додала, що німецькі парламентарі «не очікували, що зустріч з мером буде так жорстко зрежисована».

У рамках співробітництва між Верховною Радою України та Бундестагом ФРН делегація німецько-української групи з міжпарламентських зв`язків Бундестагу відвідувала Київ і Харків.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня засудив Юлію Тимошенкодо 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні державні посади на три роки та зобов’язав екс-прем’єра відшкодувати НАК «Нафтогаз України» 1 млрд. 516 млн. грн. та судові витрати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.