НОВИНИ

Азаров дозволив Клюєву контролювати держзакупівлі ліків

Кабмін створив Раду з питань функціонування системи охорони здоров'я на чолі з першим віце-прем'єр-міністром Андрієм Клюєвим 12 жовтня, що фактично має взяти на себе всі основні напрямки роботи МОЗ, пов'язані з лікарським забезпеченням громадян, і перш за все взяти під контроль держзакупівлі. Про це пише ZN.UA з посиланням на власні джерела.

Як пише видання, очевидно, що створення ради є визнанням неефективності роботи МОЗ.

Ось як ситуацію із забезпеченням ліками прокоментував перший віце-прем'єр Андрій Клюєв:

«Ви знаєте, нещодавно ледь не звели в могилу одного міністра. Він пив прописані антибіотики, а ефекту - ніякого. Перевірили - виявилася крейда! Ми зобов'язані створити серйозну, непідкупну систему контролю, як вироблених у нас ліків, так і імпортованих. І взагалі, ця сфера потребує радикального наведення порядку. Гріх не тільки заробляти на хворих сотні відсотків прибутку, ще більший гріх заробляти на тих, кого ці ліки гроблять. Збереження нинішньої ситуації - це крах нації. Мені вже підготували перелік фірм, які займаються всіма цими тендерними ігрищами, завезенням неякісних медикаментів, підробок і т. д. І ми ними займаємося. Почнемо з підвищення контролю якості на митниці. Цю сферу дерегуляція не торкнеться - навпаки».

Нагадаємо, 12 жовтня президент Віктор Янукович оголосив догану Міністру охорони здоров’я Олександру Аніщенко та трьом його заступникам, “у зв'язку з неналежним виконанням службових обов'язків, зокрема невиконанням державних цільових програм та комплексних заходів з охорони здоров'я, функції з реалізації яких покладено на Міністерство охорони здоров'я України”.

Як відомо, Міністерство охорони здоров’я зірвало план державних закупівель медичних препаратів. 17 серпня, прем'єр-міністр Микола Азаров назвав ситуацію із закупівлею ліків надзвичайною і потім заявив, що має намір у найближчі кілька тижнів розглянути питання відповідності Олександра Аніщенка займаній посаді міністра охорони здоров'я. Через два дні Міністерство охорони здоров'я відзвітувало, що завершило процедуру закупівлі імунобіологічних препаратів на 2011 рік. Однак у регіонах заявили, що не бачили обіцяних МОЗ ліків.

Зокрема,  ситуація з браком вакцин для щеплення дітей спостерігається в країні з початку року. Дітям не проводять необхідні щеплення починаючи з пологового будинку, закінчуючи школярами.  

19 липня МОЗ визнало, що в Україні практично немає вакцин для проведення щеплень дітям у зв'язку з тим, що графік їх закупівлі було порушено. В результаті міністерство підготувало проект наказу про новий календар щеплень, включаючи інструкції для лікарів про дії в ситуації, що склалася. При цьому міністерство звинуватило у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.

27 липня міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко прогнозував повне забезпечення вакцинами до листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.