НОВИНИ

Екс-прем'єр Росії пояснив, чому Путін проти вироку Тимошенко

Екс-прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов заявив, що для нього рішення українського суду щодо екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко «дивне, оскільки незрозуміла логіка влади Україна». Про це він повідомив в ефірі телеканалу ТВі.

Касьянов вважає, що Путін і теперішній режим Росії не зацікавлений, щоб Україна була успішною країною.

«А успішність, насамперед, характеризується взаємовідносинами з ЄС і більшою інтеграцією в європейські структури» - підкреслив він.

Касьянов також зазначив, що збіг у негативних оцінках з приводу вироку екс-прем'єр-міністра України від демократичних сил, європейської спільноти та Володимира Путіна має випадковий характер.

«Цей збіг не ціннісний. Він випадковий»- підкреслив Касьянов.

«Путіну сьогодні дуже важливо зрозуміти, як розвиваються відносини між Україною і Росією, і ті контракти, які були санкціоновані її (Тимошенко - Ред.) урядом для підписання з РФ є основою цих відносин на цей період часу. Путін прямо зацікавлений в доходах «Газпрому», в монополії «Газпрому», в посиленні позицій «Газпрому» і тому розмивання цієї жорсткої позиції суперечить його інтересам. Це не ціннісний збіг інтересів. Він випадковий», - вважає політик.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.

З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський СоюзСША, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.

Зокрема, прем’єр-міністр Росії Владімір Путін заявив, що не зовсім розуміє, за що Тимошенко отримала сім років в’язниці.

Крім цього, у четвер, 13 жовтня, стосовно Тимошенко порушили нову кримінальну справу за покладання боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України» на державний бюджет. Слідство звинувачує Тимошенко в тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму $405 млн 500 тис. на державний бюджет України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.