НОВИНИ

“Регіонал” заявив, що Україні не треба “ярма” обуреної вироком Тимошенко Європи

Якщо Європа не поважає Україну як суверенну вільну державу, то ярмо нам не потрібне. Про це заявив депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов в інтерв’ю УНІАН, коментуючи висловлювання зарубіжних політиків щодо вироку екс-прем'єру Юлії Тимошенко.

"Гадаю, ми справді стаємо незалежною суверенною державою. Ми не мусимо вважати точку зору будь-якого засобу масової інформації більш важливою, ніж суд", - зазначив "регіонал".

"Більше того, у мене тоді питання, а що тоді є демократією, якщо суд має докази, приймає рішення і воно відповідає законодавству нашої держави... Якщо б суддя прийняв будь-яке інше рішення, то він скоїв би злочин", - заявив він.

Лук'янов зазначив, що "головним питанням є не рішення і реакція будь-якої іноземної організації чи державного органу, а головним є те – винна чи невинна пані Тимошенко”.

“Якщо в її діях є склад злочину, то вже неважливо, яка позиція будь-якої іншої держави, бо це є прямим втручанням у внутрішні справи України і тиском на нашу державу", - зазначив він.

Водночас Лук’янов піддав сумніву необхідність приєднуватися до яких-небудь західних або східних об’єднань.

"Тобто якщо Європа не поважає нас як суверенну вільну державу, то ярмо нам не потрібне... Те саме й щодо пана Путіна. Будучи прихильником добросусідських відносин з Росією, я б утримався від прискорення поглиблення цих відносин", - заявив політик, зазначивши, що слід визначитися, чи варто рухатися у напрямку, де задля політичної доцільності можна відкинути мораль і справедливість.

Депутат нагадав, що "коли був засуджений спільник пані Тимошенко Павло Лазаренко, ніхто ж не обурювався".

"Але ж вони були спільниками. Коли в Російській Федерації за корупційні дії були притягнуті до відповідальності високопосадовці, які зараз відбувають покарання, а спільницею з цих справ була пані Тимошенко… Мене турбує те, чому пані Тимошенко не була звинувачена раніше, чому на все це закривалися очі", - заявив Лук’янов.

Як відомо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.

З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський СоюзСША, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.