НОВИНИ

Могильов удвічі занизив справжню кількість міліції

Загальна чисельність кадрів МВС становить понад 357 тисяч осіб. Про це пише Андрій Дуда у черговому числі «Українського тижня».

Автор зауважує, що згідно із законом «Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України», загальна чисельність кадрів МВС (за винятком внутрішніх військ) становить 324,4 тис. осіб.

Сюди входить і сумнозвісний «Беркут». Структурно цей підрозділ складається із двох полків, шести окремих батальйонів і 19 рот загальною кількістю понад 3,25 тис. осіб. У кожній області при Управлінні з боротьби з організованою злочинністю МВС створено спецпід­розділ «Сокіл» – від 10 до 50 силовиків залежно від регіону. Є чимало інших частин.

Крім того, до підпорядкування МВС належать внутрішні війська, загальною чисельністю 33,3 тис. осіб.

Отже, відзначає автор, базою обрахунку має бути понад 357 тис. правоохоронців, а не 182 тис., про що заявив міністр Анатолій Могильов під час парламентських слухань.

«Але в одному міністр таки має рацію: в нас із цих 357 тис. справді лише половина виконує функції, властиві саме міліції», – пише Дуда.

Автор також вказує на перевантаження центрального апарату МВС, де «трудиться» 2653 працівників, а також територіальних управлінь.

«Тим часом по одному дільничному інспектору в середньому припадає на 3 тис. мешканців міста і на 2,2 тис. селян. Можна собі лише уявити ефективність їхньої роботи, з огляду на постійне недофінансування витрат міліціонерів у «полі», – пише  автор.

Між тим МВС цього року своїм кошторисом (11,1 млрд грн) вже  зрівнялося з Міноборони (11,4 млрд грн). У проекті Державного бюджету на 2012 рік за плановано збільшити видатки на МВС іще на 570 млн грн, додає автор.

Детальніше читайте у статті «Пси режиму» в №42 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.